Asia Hotel Hue

I art deco-stil tilbyder indendørs pool og ligger i nærheden af Hue nat gågade

Vælg datoer for at se priser

Asia Hotel Hue har en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Hue nat gågade og Truong Tien-broen. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen. En bar ved poolen, en sauna og et dampbad er andre højdepunkter på dette hotel i art deco-stil.

Anmeldelser

8,2 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • En indendørs pool
  • Sauna
  • Dampbad
  • Poolbar
  • Roomservice (døgnet rundt)
  • Forretningscenter
  • Limousine- eller luksusbilservice
  • Terrasse
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer

Føl dig hjemme (6)

  • Gratis vugger/barnesenge
  • Privat badeværelse
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Kaffe-/temaskine

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

VIP - Deluxe-værelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 32 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 store enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Suite

  • Flodudsigt
  • 55 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Asia Suite

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Executive Deluxe Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe Double Or Twin Room With City View

  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
17 Pham Ngu Lao Street, Hue, 47000

Hvad ligger i nærheden?

  • Hue nat gågade - 1 min. gang - 0.0 km
  • Truong Tien-broen - 10 min. gang - 0.9 km
  • Cơm hến - 13 min. gang - 1.2 km
  • Dong Ba Market - 3 min. kørsel - 1.2 km
  • Kejserens by - 9 min. kørsel - 2.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Hué (HUI-Phu Bai Internationale Lufthavn) – 29 min. kørsel, 15,1 km
  • Ga Hue Station – 29 min. gang, 2,4 km
  • Ga Huong Thuy Station – 20 min. kørsel, 10 km
  • Ga Van Xa Station – 21 min. kørsel, 12,3 km

Restauranter

  • ‪Hotel Romance - ‬3 min. gang
  • ‪Madam Thu 2 - ‬1 min. gang
  • ‪Đa:mê Café - ‬2 min. gang
  • ‪Tavet - ‬1 min. gang
  • ‪Banana Flower Restaurant - ‬1 min. gang

Om overnatningsstedet

Asia Hotel Hue

  • Asia Hotel Hue har en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Hue nat gågade og Truong Tien-broen. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen. En bar ved poolen, en sauna og et dampbad er andre højdepunkter på dette hotel i art deco-stil.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 87 værelser
    • Overnatningsstedet har 12 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 06.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Poolbar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Roomservice døgnet rundt

Oplevelser

  • Cykeludlejning

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Limousine- eller town car-service
  • Biludlejning på stedet
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Frisørsalon
  • Bagageopbevaring
  • Flersproget medarbejderstab
  • Portier/piccolo
  • Cykelopbevaring

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Bygget i 2004
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Pengeskab i receptionen
  • Terrasse
  • En indendørs pool
  • Cykelparkering
  • Sauna
  • Dampbad
  • Festsal
  • Art deco-stil

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • DVD-afspiller
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Minibar
  • Kaffe-/temaskine
  • Badekåber og hjemmesko

Få en god nats søvn

  • Premium-sengetøj
  • Gratis vugge/barneseng

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis hverdagsaviser
  • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel
  • Gratis lokalopkald

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Asia Hotel
Asia Hotel Hue
Asia Hue
Asia Hue Hotel
Hue Asia
Hue Asia Hotel
Asia Hotel Hue Hue
Asia Hotel Hue Hotel
Asia Hotel Hue Hotel Hue

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Asia Hotel Hue gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Asia Hotel Hue har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Asia Hotel Hue?

Ja, der findes en indendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Asia Hotel Hue?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Asia Hotel Hue?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Asia Hotel Hue?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 06.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Asia Hotel Hue og i nærheden?

I de lunere måneder kan du benytte dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som cykling. Nyd en svømmetur i den indendørs pool, eller benyt dig af de andre faciliteter, som dette hotel tilbyder, blandt andet en sauna og et dampbad.

Er der restauranter på eller i nærheden af Asia Hotel Hue?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Asia Hotel Hue?

Asia Hotel Hue ligger kun 1 minutters gang fra Hue nat gågade og 5 minutters gang fra Parfumefloden.

Anmeldelser

Anmeldelser af Asia Hotel Hue

8,2

Meget godt

8,6

Rengøring

8,8

Området

8,4

Service og personale

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Enestående

Buen cuarto

Todo muy bien; muy atentos. El cuarto maravilloso. La piscina increíble, un remanso de paz
sandra, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Friendly staff. Very good breakfast. Good location.
Richard, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Good value

The room was beautiful, very spacious. Good selection for breakfast. Value for money
Rowena, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Nice condition
Thuan, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Nothing
Jenny, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Great location!

Staying at the Asia Hotel Hue was a really good experience. Clean, spacious room. Easy check in. The very best thing however was the location, right in the middle of the backpacker street with plenty of restaurants, bars and such. Despite the location my room on the 10th floor was completely quiet.
Signe, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Service i top

Fint hotel, god service og central beliggenhed. Lækker morgenmad
Rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Bra och prisvärt hotell

Helt okej, hög standard, fin utsikt.
Michael, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Great Hotel

Great location and clean, good staff, and great breakfast. I marked them down on service due to the wifi on 9th floor.
Mark, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Das Geld wert

Gute Lage im Touristenquartier, viele Restaurants mit verschiedensten Angeboten in der Nähe. Geräumige Zimmer, ausgezeichnetes Frühstück mit grosses Auswahl.
Max, rejse på 4 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Hue

Hotellet såg fantastiskt i lobbyn och personalen var väldigt hjälpsam men rummen var otroligt nersliten.
Carolina, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Nice stay in Hue at Asia Hotel.

Comfortable bed and clean room. The WiFi was spotty when away from the room. The roof bar did not exist. The bar on the 7th floor by the pool was nice. Never had breakfast there because it ended to early for me. Staff was friendly and helpful. Nice location. Hot shower and air-conditioning worked well.
Tracey, rejse på 3 nætter
Verificeret

6/10 Godt

an “ehhh” 3-star hotel stay

It was your average 3-star hotel listing to be a 4-star. Everything was average except you are smack in the “European area” because his is where most Europeans and now locals goes to eat, hang out and party...into the next morning. The front desk only gives you 1 keycard which sucks even though we have 2 adults and whenever we leave the room we have to take the “only” keycard out of the power slot which is not so good for the room when you return; as the temperature of the room becomes the same temperature as the outside. I even offered to pay for a 2nd keycard and was immediately rebuffed by front desk with a “NO”.
hai, rejse på 2 nætter
Verificeret

4/10 Rimeligt

Room was always too warm. On the last day we sat by the pool to eat something before travelling overnight to find the hotel staffs children all in there. Would not recommend.
Rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

部屋がきれいで、立地もよく快適でした。 お湯の出がちょっとわるかったかな プールがちょっと期待はずれ。 近くの床屋の耳かきが最高。
masao, rejse på 1 nat
Verificeret

4/10 Rimeligt

Disappointed

We booked a king bed but when we checked in we were told they only have a room with twin beds left but tried to upsell us to a suite for double the booking cost. For the second night they moved us to a king bed. The shower in our first room was aweful, could barely adjust the cold water and often had hot scolding water. The place is pretty weathered and feels dark inside. They also wanted to book us a tour which was more than double than what you can fine at any of the travel tour agencies in town. Calling this a 3 star hotel is s very big stretch. We also woke up to very loud music which ended up being music coming from their event space on the top floor, had to ask the front desk to have them lower it - seems like they were prepping for an event that evening. The beds are also very firm (hard)
Verificeret

10/10 Enestående

Room is very comfortable and clean. We did enjoy it. Thanks
Verificeret

8/10 Rigtig godt

좋은 호텔

주변호텔에 비해 관리가 잘 되어있습니다. 아침식사하는곳이 좀 어수선하고 단체관광객들이 많이 와서 다소 시끄럽습니다.
Verificeret

10/10 Enestående

매우 만족

일 때문에 자주 방문하는편입니다 주변 흥장,무엉탄,임페리얼,자스민 숙박과 비교하였을때 가격 서비스 모두 만족스러웠습니다. 식사공간이 좀 작았지만 다양한 메뉴가 있으면 조금씩 자주 준비되기때문에 조식 뷔페의 품질은 임페리얼호텔보다 좋았습니다. 객실은 무엉탄 호텔과 비슷한 수준이며 일반객실임에도 불구하고 40인치 삼성 스마트 TV가 있으며 다양한 채널을 이용할수 있었습니다. 전반적으로 매우 만족스럽습니다.
AMC, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Un seul mot, WOW!

L'hotel est situé en plein centre-ville. Il porte très bien ces 4 étoiles et quoi dire de l'expérience client... Nous devions quitter l'établissement pour 5h30 du matin vers l'aéroport, le taxi avec un petit dejeuner nous attendais à notre sorti de la chambre. La cerise sur le gateau, nous avions réservé dernière minute, par manque de chambre disponible, ils nous ont tout simplement installé dans une superbe suite au 10 ème étage. Wow!
Olivier, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Value for money.!

Hotel is centrally located near the market. Hotel staff was courteous and helpful.
Sudhir, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

静かな場所

このホテルの前の道は歩行者天国になっていました。フエは相対的に静かな場所におもえますが、騒音もなくゆっくりできました。 駅からタクシーで行くと、タクシーの運転手さんがホテルに電話をかけてくれポーターさんが迎えにきてくれました。夜遅かったのですが、安心できました。朝食も良かったです。
bananamango, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Fantastic location!!! Kind and helpful staff, clean rooms, very comprehensive breakfast. Overall, it was a very good experience
Rejse på 4 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Great staff and really convenient with some excellent views over the city and river
Stephen, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

후에 아시아호텔 좋아요

주변관광지 가깝고 호텔시설 가성비높음/ 직원 친절히 응대해주어서 인상적임
heon, rejse på 3 nætter