Aminess Liburna Hotel

Overnatningsstedets klasse: 4
Hotel med udendørs pool i nærheden af Korčula Gamle By

Vælg datoer for at se priser

Aminess Liburna Hotel tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end et kvarters gang fra Korčula Gamle By. Kaffebaren/caféen er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. En bar ved poolen, en udendørs tennisbane og en terrasse er andre højdepunkter. Stedets hjælpsomme personale og beliggenhed får rigtig gode bedømmelser fra rejsende.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Lufthavnstransport
  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • Restaurant og bar/lounge
  • En udendørs pool
  • Tagterrasse
  • Udendørs tennisbane
  • Selvstændig parkering
  • Poolbar
  • Roomservice
  • Kaffebar
  • Lufthavnstransport
  • Terrasse

Føl dig hjemme (6)

  • Gratis vugger/barnesenge
  • Tv
  • Have
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
Den nuværende pris er 1.569 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 12 ud af 12 værelser

Standard-dobbeltværelse

7,6 ud af 10
Godt
(7 anmeldelser)
  • Parkudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Standard double room, seaside

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(4 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior double room with seaside balcony

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(8 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior suite with seaside balcony

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(13 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 46 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Superior-suite - balkon

  • Parkudsigt
  • 46 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-dobbeltværelse - balkon

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(8 anmeldelser)
  • Parkudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior double room with balcony, additional bed

8,6 ud af 10
Fremragende
(7 anmeldelser)
  • Parkudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 udtræksseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Superior double room with seaside balcony, additional bed

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Delvis havudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 udtræksseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Secret room

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Superior double w/ seaside balcony, additional bed

  • 18 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Superior double room with balcony, additional bed

  • 18 m²
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Put od luke 17, Korcula, 20260

Hvad ligger i nærheden?

  • Stari Grad-sletten - 1 min. gang - 0.0 km
  • Banje Strand - 2 min. gang - 0.2 km
  • Korčula Gamle By - 10 min. gang - 0.9 km
  • Huset, hvor Marco Polo blev født - 10 min. gang - 0.9 km
  • Korčula Bys Museum - 12 min. gang - 1.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Split (SPU) – 93,8 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Čiz Pliz - ‬12 min. gang
  • ‪De Canavellis - ‬15 min. gang
  • ‪Bistro Pagareško - ‬12 min. gang
  • ‪Wine Bar Roco - ‬15 min. gang
  • ‪Hotel Korsal - ‬6 min. gang

Om overnatningsstedet

Aminess Liburna Hotel

  • Aminess Liburna Hotel tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end et kvarters gang fra Korčula Gamle By. Kaffebaren/caféen er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. En bar ved poolen, en udendørs tennisbane og en terrasse er andre højdepunkter. Stedets hjælpsomme personale og beliggenhed får rigtig gode bedømmelser fra rejsende.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 112 værelser
    • Overnatningsstedet har 3 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 22.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt*
    • Servicedyr er tilladt
    • Der tilbydes mad- og vandskåle
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering på stedet (5 EUR pr. dag)
DONE

Transport

    • Lufthavnstransport (døgnet rundt)*
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Poolbar
  • Kaffebar
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)

Rejser med børn

  • Minigolf

Oplevelser

  • Tennis
  • Minigolf
  • Udlejning af scooter/knallert
  • Tæt på stranden
  • Cykeludlejning
  • Vandre-/cykelruter
  • Sejlads
  • Snorkling

Forretningsfaciliteter

  • Konferencelokale

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring
  • Flersproget medarbejderstab
  • Liggestole ved poolen

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Tagterrasse
  • Have
  • Tv på fællesarealer
  • En udendørs pool
  • Udendørs tennisbane

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Nødline på badeværelset

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 56-tommers LED-tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Minibar

Få en god nats søvn

  • Allergivenligt sengetøj
  • Gratis vugge/barneseng
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 300 EUR pr. person (for en enkelt)

Renoveringer og lukninger

Overnatningsstedet lukkes fra den 31. oktober til den 06. april.

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 20 pr. kæledyr, pr. nat

Parkering

  • Selvstændig parkering koster EUR 5 pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Gæster kan være helt rolige, da der er kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm, førstehjælpskasse og vinduesikring på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, Diners Club
Overnatningsstedets registreringsnummer HR58935879058
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Hotel Liburna
Hotel Liburna Korcula
Liburna
Liburna Hotel
Liburna Korcula
Liburna Hotel Korcula
Hotel Liburna
Aminess Liburna Hotel
Aminess Younique Liburna

Ofte stillede spørgsmål

Holder Aminess Liburna Hotel åbent i øjeblikket?

Overnatningsstedet lukkes fra den 31. oktober til den 06. april.

Tilbyder Aminess Liburna Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Aminess Liburna Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Aminess Liburna Hotel ?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Aminess Liburna Hotel ?

Ja, kæledyr er tilladt. Der opkræves et gebyr på 20 EUR pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Der tilbydes mad- og vandskåle.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Aminess Liburna Hotel ?

Ja. Selvstændig parkering koster 5 EUR pr. dag.

Tilbyder Aminess Liburna Hotel lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport. Der opkræves et gebyr på 300 EUR pr. person for en enkeltbillet.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Aminess Liburna Hotel ?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 22.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Aminess Liburna Hotel og i nærheden?

Spil et slag tennis på tennisbanerne. Nyd en svømmetur i den udendørs pool, eller benyt dig af de andre faciliteter, som dette hotel tilbyder, blandt andet en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Aminess Liburna Hotel ?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Aminess Liburna Hotel ?

Aminess Liburna Hotel ligger i nærheden af Banje Strand, kun 13 minutters gang fra Korčula Gamle By og 13 minutters gang fra Huset, hvor Marco Polo blev født. Lokalområdet ligger i gåafstand fra det meste og er populært for sine strande.

Anmeldelser

Anmeldelser af Aminess Liburna Hotel

8,6

Fremragende

8,8

Rengøring

9,2

Området

8,8

Service og personale

8,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice hotel in a great location. Great views of the Old Town and walkable to the port and Old Town area.
Edward, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great hotel!
colin, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Hôtel bien situé à 5mn à pied de l’hyper centre, avec superbe vue sur Korcula, petit déjeuner buffet complet, chambre avec vue mer très sympa mais dans un style très classique et sans charme particulier.
Philippe, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very nice hotel close to the old Town with a great breakfast. Staff were very friendly and helpful
Maureen, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We had a very nice room with balcony and view of the bay. Staff very friendly. 7 minute walk from old town.
Holly, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent
Walter, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location with views of the old town just across the bay and only a short walk to get there. Very comfortable room. Friendly staff. We stayed on the half board package and the food choice and quality was great. Plenty of parking space.
Andrea, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Gorgeous view. Good location. Clean spacious room. Friendly staff.
Stephanie, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The property is probably the best location for enjoying the old town area. It looks directly at the old town and marina. The rooms do not have windows conducive to looking at the view from within but does have a nice little deck for each room weather permitting. Good value for the price. Stayed in April shoulder season and much in town was closed.
Shirley, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

La ubicación muy bien, la vista del comedor espectacular. Las habitaciones del hotel extremadamente sucias, no las limpian, el comedor del hotel lo dejan sin limpiar desde el desayuno, llegas a comer a las 5:30pm y te encuentras tirada la comida que se cayó de los platos desde las 10:00am, las mesas siguen sucias ¡FATAL! Los colchones de los cuartos hundidos y viejos, me dieron la cama extra rota, si me cambiaron a otro cuarto, pero los colchones seguían igual de incómodos y viejos!!! Lo califican como 4 estrellas y es de 2 o 3 máximo!!! No lo recomiendo para nada!!!! Mala experiencia en cuanto precio/beneficio! Muy mal
Lilian, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Nice property. The Split level rooms are not as useful as they might. Otherwise be breakfast was expansive although you need to arrive early to get the good stuff.
Simon, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Wonderful Place to stay

Great hotel so close to city
James, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Loved our stay here! Incredible service and views!
Jennifer, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Great location and views.
Jody, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It was a beautiful property with a great location
Rajesh, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Fantastic Hotel!

Wonderful hotel, close to the old City. Great breakfast! Very helpful staff.
Glenn, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A very nice place to stay at
Amira, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Amazing breakfast! Very helpful staff. I would definitely stay again!
Renai, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The most friendly staff who went out of their way to help us. We will recommend this hotel to anyone
Bhargavi, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Super helpful staff, great location, nice buffet and lots of areas to sit and relax.
Cheryl Johnson, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Hotel was in a perfect location, only 10 mins walk into the old town with gorgeous views. Hotel was very clean, rooms were of a good size and very comfortable. Breakfast and dinner had lots of choice and of a good standard.
Megan, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We had a great time here. The staff were friendly and helpful. The buffet breakfast and dinner were tasty and plentiful.
Tim, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was great!
Alla, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great view and excellent staff.
Ronald, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

This is a georgeus place, a great vacation spot all around.
Amira, rejse på 1 nat