Levia Hotel

Dette hotel kun for voksne tilbyder restaurant og ligger i nærheden af Ilica strand

Vælg datoer for at se priser

Fra Levia Hotel er der kun fem minutters kørsel til Ilica strand og Alaçatı Çarşı. Kaffebaren/caféen er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den sæsonåbne udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. En snackbar/deli og en have er andre højdepunkter.

Anmeldelser

7,6 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Sæsonbestemt udendørs pool
  • Kaffebar
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Have
  • Snackbar/deli
  • Vaskeservice
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Concierge-tjenester
  • Havegrill

Føl dig hjemme (6)

  • Have
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Mørklægningsgardiner
  • Grill
  • Sæsonåben udendørs pool

Værelsesmuligheder

Standardværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Deluxe-værelse til 4 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng

Superior-værelse

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
6082. Sk. 32, Cesme, Izmir, 35930

Hvad ligger i nærheden?

  • Oasis Vandland - 7 min. gang - 0.6 km
  • Ilica strand - 19 min. gang - 1.6 km
  • Alaçatı Møller - 3 min. kørsel - 4.5 km
  • Alaçatı Çarşı - 4 min. kørsel - 3.8 km
  • Pazaryeri-moskeen - 4 min. kørsel - 1.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Chios (JKH-Chios Island National) – 75 min. kørsel, 27,9 km

Restauranter

  • ‪Altın Kapı - ‬15 min. gang
  • ‪İncirli Meyhanesi - ‬3 min. kørsel
  • ‪Cilek Beach - ‬15 min. gang
  • ‪Alaçatı Patlıcan Cafe - ‬1 min. gang
  • ‪Petek Çay Evi - ‬10 min. gang

Om overnatningsstedet

Levia Hotel

  • Fra Levia Hotel er der kun fem minutters kørsel til Ilica strand og Alaçatı Çarşı. Kaffebaren/caféen er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den sæsonåbne udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. En snackbar/deli og en have er andre højdepunkter.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 30 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 12.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 12.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalderen for gæster er 17

Kæledyr

    • Kæledyr overnatter gratis

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder

Parkering

    • Gratis parkeringsservice på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder (bøde ved overtrædelse)
    • Dette overnatningssted er kun for voksne

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Arrangerede aftensmåltider dagligt mod et tillægsgebyr(reservation er påkrævet)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Grill
  • Gratis reception dagligt
  • Snackbar/deli

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Have
  • Sæsonåben udendørs pool

Hjælp til personer med et handicap

  • Flisegulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Hjemmesko
  • Strygejern/strygebræt
  • Insektnet for vinduer

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: TRY 35 pr. enhed, pr. dag
  • Depositum for beskadigelse: TRY 35 pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Et arrangeret aftensmåltid tilbydes for 1500 TRY

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 250.0 TRY pr. dag

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Den sæsonåbne pool er åben fra den 01. april til den 15. september

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Den samlede pris for ophold den 25. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag juledag
Den samlede pris for ophold den 24. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag juleaften
Den samlede pris for ophold den 31. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag nytårsaften
Den samlede pris for ophold den 1. januar inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag nytårsdag
Den samlede pris for ophold den 14. februar inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag valentinsdag
Overnatningsstedets registreringsnummer 23672
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Levia Hotel Hotel
Levia Hotel Cesme
Levia Hotel Hotel Cesme

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Levia Hotel?

Ja, der findes en sæsonbestemt udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Levia Hotel?

Ja, kæledyr overnatter gratis.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Levia Hotel?

Ja, der er gratis parkeringsservice.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Levia Hotel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 12.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Levia Hotel og i nærheden?

Levia Hotel tilbyder en sæsonåben udendørs pool og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Levia Hotel?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Levia Hotel?

Levia Hotel ligger i Alaçatı, kun 6 minutters gang fra Oasis Vandland.

Anmeldelser

Anmeldelser af Levia Hotel

7,6

Godt

6,8

Rengøring

5,2

Faciliteter

7,4

Service og personale

7,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Für das Preis war das Hotel sehr gut..
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Konaklama beklediğimden daha kötü geçti. Elektrik yoktu soğuktu odalar leş gibiydi bir daha ne giderim ne de gidilmesini öneririm.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

👍😊

Badrummet var smutligt samt duschblandare var gammal och äckligt
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Paranızla rezil olmayın

Temizlik sıfır tuvalet banyolar dökülüyor televizyon kırık ve çalışmıyor tuvalet kapısı bozuk kapanmıyor çok berbat kesinlikle tavsiye etmiyorum
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

No internet in the rooms. Big unexpected surprise . So called breakfast is almost a joke. Hardly anything to eat. Breakfast photo in the promotion is misleading. And served very late , 9.15. Heavy odor in the bathroom but the management says it is a regional problem! Only positive thing is very nice staff at the reception.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Rezillik

Öncelikle tuvalet kapısı kapanmıyor, odada televizyon var fakat çalışmıyor, gece uyurken kafamıza tabla düştü, yatak sağa sola dönerken çok gıcırdıyor. Temizlik sadece hatırlatırsanız yapıyorlar. Aileler için çok uygun değil. Ve sürekli aynı şarkıları çalıyorlar ve şarkılar genelde küfür içerikli. Havuz olması gerekenden fazlasıyla klorlu. Odalarda ketıl yok
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Otel ka
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Başarılı

Birkaç genç arkadaş tarafından işletiliyor. Odalar geniş kahvaltı güzel lokasyon harika.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Wir sind zu 3. angereist, von außen sieht das Hotel recht nett aus. Schöner bohemian Stil. Der Pool ist sauber und die Umgebung recht grün. Blick aufs Meer. Die Zimmer sind nicht sonderlich schön, normale Betten. Kleiner Kühlschrank, kleiner TV. Das Bad/Wc ist schrecklich!!!! Die Dusche ist undicht, zerfällt halb und auch die Einrichtung gehört erneuert. Zudem wurde in den 2 Nächten weder das Zimmer aufgeräumt, noch hatten wir genügend Handtücher und Klopapier. Das Frühstück ist recht nett.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående