htop Molinos Park

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel ved stranden med udendørs pool i nærheden af PortAventura World

Vælg datoer for at se priser

Htop Molinos Park tilbyder en gratis børneklub og ligger mindre end et kvarters kørsel fra PortAventura World og Tarragona Havn. Restauranten er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. En bar ved poolen, en børnepool og en børneklub er andre højdepunkter. Rejsende kan godt lide stedets hjælpsomme personale.

Anmeldelser

6,4 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Lufthavnstransport
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • Restaurant og bar/lounge
  • En udendørs pool
  • Gratis børneklub
  • Børnepool
  • Poolbar
  • Roomservice
  • Børneklub
  • Lufthavnstransport
  • Døgnåben reception
  • Spillehal/spillerum

For familier (6)

  • Børnepool
  • Børneklub (gratis)
  • Legeplads på stedet
  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Daglig rengøring

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Enkeltværelse (1 Adult)

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng

Værelse til 3 personer (3 Adults)

  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge

Værelse til 3 personer (2 Adults + 1 Child)

  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge

Værelse til 4 personer (2 Adults + 2 Children)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge

Værelse til 4 personer (3 Adults + 1 Child)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge

Værelse med 2 enkeltsenge

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Carrer del Bosc del Qüec, Salou, 43840

Hvad ligger i nærheden?

  • Cala Penya Tallada - 6 min. gang - 0.6 km
  • Cala Font-stranden - 6 min. gang - 0.6 km
  • Cala Crancs - 14 min. gang - 1.2 km
  • Plaja-de-La-Pineda - 19 min. gang - 1.6 km
  • Capellans strand - 6 min. kørsel - 2.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Reus (REU) – 24 min. kørsel, 13,5 km
  • Barcelona El Prat Lufthavn (BCN) – 75 min. kørsel, 95,4 km
  • Salou Port Aventura Station – 12 min. kørsel, 6,5 km
  • Vila-Seca Station – 16 min. kørsel, 8,5 km
  • Les Borges del Camp Station – 23 min. kørsel, 20,6 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Mediterraneo Bar - ‬5 min. kørsel
  • ‪La Frontera - ‬18 min. gang
  • ‪La Costa, Bar - ‬17 min. gang
  • ‪New York Grill - ‬4 min. kørsel
  • ‪Flamma Beach Foodhouse Restaurant - ‬4 min. kørsel

Om overnatningsstedet

htop Molinos Park

  • Htop Molinos Park tilbyder en gratis børneklub og ligger mindre end et kvarters kørsel fra PortAventura World og Tarragona Havn. Restauranten er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. En bar ved poolen, en børnepool og en børneklub er andre højdepunkter. Rejsende kan godt lide stedets hjælpsomme personale.

Oplysninger om alt inklusive

  • Htop Molinos Park har værelsespriser med alt inklusive. Disse priser er højere, fordi de inkluderer mad og drikkevarer på stedet (begrænsninger kan gælde).

Drikkepenge og afgifter

  • Drikkepenge er inkluderet, og yderligere drikkepenge fra gæsterne accepteres.

Mad og drikkevarer

    • Alle buffetmåltider, snacks og drikkevarer er inkluderet
    • Måltider og drikkevarer er inkluderet på partnerhoteller

Underholdning

  • Underholdning og aktiviteter på stedet

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 246 værelser
    • Overnatningsstedet har 5 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Gratis børneklub

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Ingen parkering på stedet

Transport

    • Lufthavnstransport*

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Poolbar
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)

Rejser med børn

  • Gratis børneklub
  • Børnepool
  • Legeplads
  • Børnemenu

Oplevelser

  • Billard- eller poolbord
  • Tæt på stranden

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Flersproget medarbejderstab
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Faciliteter

  • Bygget i 1973
  • Tv på fællesarealer
  • En udendørs pool
  • Spillerum

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 3302

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret) og varme

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Balkon

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Badekar eller bruser
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab (tillægsgebyr)

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: EUR 0.99 pr. person pr. nat, op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr
  • Pengeskabene på værelserne kan anvendes mod et gebyr på 5 EUR pr. dag

Renoveringer og lukninger

Overnatningsstedet lukkes fra den 1. november til den 30. marts.

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer No, A-08273286, 5775509CF4457D0001DT, Spanish Commercial Registry, country:ES|stateProvince:barcelona|city:BARCELONA|address1:PLAÇA FRANCESC MACIA, 4 4º 1ª |address2:|postalCode:08021, ES, ES:A-08273286
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

HTOP Molinos Park Hotel Salou
Hotel Top Molinos Park Salou
Molinos Park
Top Molinos Park
Top Molinos Park Salou
h Top Molinos Park Hotel Salou
h Top Molinos Park Salou
Hotel Molinos Park Salou
Hotel Molinos Salou
Molinos Park Hotel Salou
Molinos Park Salou
H TOP Molinos Park Hotel
H.TOP Molinos Park Hotel Salou
H.TOP Molinos Park Hotel
H.TOP Molinos Park Salou
HTOP Molinos Park Hotel
HTOP Molinos Park Salou
Hotel TOP Molinos Park
H TOP Molinos Park
H·TOP Molinos Park
htop Molinos Park Hotel
htop Molinos Park Salou
htop Molinos Park Hotel Salou

Ofte stillede spørgsmål

Holder htop Molinos Park åbent i øjeblikket?

Overnatningsstedet lukkes fra den 1. november til den 30. marts.

Tilbyder htop Molinos Park gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, htop Molinos Park har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på htop Molinos Park?

Ja, der findes en udendørs pool og en børnepool.

Er kæledyr tilladt på htop Molinos Park?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved htop Molinos Park?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på htop Molinos Park.

Tilbyder htop Molinos Park lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på htop Molinos Park?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 10.00. Der er mulighed for kontaktløs indtjekning.

Er der et kasino på htop Molinos Park?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Tarragona-kasinoet (14 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos htop Molinos Park og i nærheden?

Htop Molinos Park tilbyder en udendørs pool og en spillehal.

Er der restauranter på eller i nærheden af htop Molinos Park?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Har htop Molinos Park private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon.

Hvordan er området omkring htop Molinos Park?

Htop Molinos Park ligger kun 5 minutters gang fra Cala Font-stranden og 14 minutters gang fra Cala Crancs.

Anmeldelser

Anmeldelser af htop Molinos Park

6,4

Godt

6,8

Rengøring

6,4

Området

7,2

Service og personale

5,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

parfait ras bon emplacement
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Chambre propre et spacieuse, chaînes télé françaises c'est vraiment appréciable, repas variés et à thème chaque soir, personnels avenants, seul bémol, hôtel très bruyant
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Top hotel
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

No es un hotel moderno en el interior pero los jacuzzis maravillosos y la piscina también. El desayuno genial, variado y económico. Amabilidad absoluta del personal.,,
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Chambre pas assez équipé animation au top buffet excellent avoir plus de diversité halal serait bien.un bonne emplacement .piscine top.personnel excellent et agréable
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

great staff, delicious food, cultural guests in the hotel, pleasant, enjoyable, nice beaches near by
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Average stay, very spanish, staff miserable and we felt like they didnt like the English. Food average, drinks ok but their rules on cups and drink ratio, random
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Hotel aceptable en todos los aspectos. Lo esperado
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Personalen i receptionen inte speciellt hjälpsamma. Kaos till frukost och middagar med extremt långa köer.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

The food was absolutely horrendous. Stale bread, cold eggs and beans, stale croissants after the first lot had been eaten every day. Zero vegetarian options almost every day because they throw bacon in everything unnecessarily. Location is really bad, there's nothing nearby and it's far from Salou. It costs 12-15 euros each way to get into Salou and the buses are unreliable.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Excellent rapport qualité prix
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Tiene mucho que mejorar. Instalaciones super antiguas. Piscina descuidada
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Juste pour dormir pas plus chambre vieille
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Cuando entramos el baño estaba sucio pero al decirlo al servicio de limpieza, rápidamente lo limpiaron de nuevo. Paredes muy finas que se oye todo lo de las habitaciones de al lado, de arriba y de abajo. Buena climatizacion. Buffet correcto. Parking en un descampado de pago 15 euros. Esta antiguo en puertas (aun con llave) y en baño. Animación bien
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

O quarto estava limpo, mas nao tinha nem uma amenidades, nao havia,água, chaleira ou frigobar. O check-in é as 18hs e o check-out as 10hs, isso é horrível Tivemos que pagar 10 euros para termos um check-out tardio, até às 15hs. O cafe da manhã excelente com muitas variedades. O buffet do jantar também estava excelente, pagamos 15 euros por pessoa. No geral um bom hotel, apesar de ficar afastado do centro de Tarragona.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Très bruyant On entend parler les gens des chambres d’à coté La Jasse d’eau la douche Pas d’insonorisation
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Para ir en familia... sencillo
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Très bon hôtel qualité prix
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Very good!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Nice hotel

We had a good stay and a decent nights sleep at this hotel.the cleanliness was good and the breakfast and evening meals were excellent.freindly and helpful staff and location was good and the transportation links to and from airport and local city's were excellent.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Agréable séjour

Sejour parfait. Petit dejeuner varié sous forme de buffet.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Bueno
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Hôtel propre et personnel très sympathique, idéalement situé au cap Salou. Buffet excellent et varié. Seul bémol les chambres sont très mal insonorisée.
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Bonjour alors nous somme un peux déçue femme de ménage on pas fais ménage le matin et on avais pas de télé dans la chambre rien et salle de bain la douche pas de pression . Énormément mal isolé on attendez tout et le petit dej etait pas top
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice hotel good food not a lot around there and up a very steep hill not good if your not a fitter person