C'mon Inn Fargo

3.0-stjernet overnatningssted
Hotel med indendørs pool i nærheden af West Acres Mall

Vælg datoer for at se priser

C'mon Inn Fargo ligger mindre end 10 minutters kørsel fra West Acres Mall og North Dakota State University. Den indendørs pool er et oplagt sted til en morgensvømmetur, og gæster kan også benytte det døgnåbne fitnesscenter. Der er 5 boblebade, en børnepool og bekvemmeligheder på værelset som køleskab og mikrobølgeovn. Rejsende har kun godt at sige om stedets behagelige senge og hjælpsomme personale.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Aircondition
  • Motionscenter

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • En indendørs pool og 5 boblebade
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • Børnepool
  • Døgnåbent forretningscenter
  • Forretningscenter
  • Døgnåben reception
  • Spillehal/spillerum
  • Computerstation
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Automat
  • Mødelokale

Føl dig hjemme (6)

  • Børnepool
  • Mikrobølgeovn
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Daglig rengøring
Den nuværende pris er 935 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. jul. - 24. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 2 ud af 2 værelser

Executive-værelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

9,0 ud af 10
Fantastisk
(204 anmeldelser)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 2 queensize-senge - udsigt til gårdsplads

8,8 ud af 10
Fremragende
(82 anmeldelser)
  • 32 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
4338 20th Avenue, Fargo, ND, 58103

Hvad ligger i nærheden?

  • Red River Zoo - 15 min. gang - 1.3 km
  • West Acres Mall - 2 min. kørsel - 3.3 km
  • Roger Maris Museum - 2 min. kørsel - 2.9 km
  • North Dakota State University - 5 min. kørsel - 9.0 km
  • Fargodome - 11 min. kørsel - 14.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Fargo, ND (FAR-Hector Int.) – 13 min. kørsel, 13 km
  • Fargo Station – 16 min. kørsel, 12,2 km

Restauranter

  • ‪Lucky's 13 Pub - ‬14 min. gang
  • ‪Popeyes Louisiana Kitchen - ‬9 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬9 min. gang
  • ‪Buffalo Wild Wings - ‬18 min. gang
  • ‪HuHot Mongolian Grill - ‬10 min. gang

Om overnatningsstedet

C'mon Inn Fargo

  • C'mon Inn Fargo ligger mindre end 10 minutters kørsel fra West Acres Mall og North Dakota State University. Den indendørs pool er et oplagt sted til en morgensvømmetur, og gæster kan også benytte det døgnåbne fitnesscenter. Der er 5 boblebade, en børnepool og bekvemmeligheder på værelset som køleskab og mikrobølgeovn. Rejsende har kun godt at sige om stedets behagelige senge og hjælpsomme personale.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 81 værelser
    • Overnatningsstedet har 2 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 02.00
    • Hurtig udtjekning er tilgængelig
    • Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 21 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 21
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
    • Der er parkeringsmuligheder på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet
  • Gratis reception på udvalgte dage

Rejser med børn

  • Børnepool

Oplevelser

  • Cykeludlejning
  • Golftimer
  • Vandre-/cykelruter
  • Udlejning af scooter/knallert

Forretningsfaciliteter

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Mødelokale
  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Tv på fællesarealer
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • En indendørs pool
  • Spillerum
  • 5 boblebade
  • Festsal

Hjælp til personer med et handicap

  • Blindeskrift
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Håndtag i trappeopgange
  • Tv med undertekster
  • Transportabelt sæde til badekar
  • Støttehåndtag i badekarret
  • Handicapvenligt badekar
  • Visuel brandalarm
  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
  • Oplyst rute til indgangen
  • Rute til indgangen uden trapper

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 55-tommers fladskærms-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret)
  • Kaffe-/temaskine
  • Strygejern/strygebræt

Få en god nats søvn

  • Dundyne
  • Mørklægningsgardiner
  • Premium-sengetøj
  • Topmadras

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis aviser
  • Gratis Wi-Fi
  • Gratis lokalopkald

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Mere

  • Daglig rengøring
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Adgang via udendørs korridor
  • Kort over lokalområdet
  • Restaurantguide

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: USD 150 pr. enhed, pr. nat

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

C'mon Fargo
C'mon Inn Fargo
Fargo C'mon Inn
c Mon Hotel Fargo
c`Mon Inn - Fargo Hotel Fargo
C'mon Inn Fargo Hotel
C'mon Inn Fargo Fargo
C'mon Inn Fargo Hotel Fargo

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder C'mon Inn Fargo gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, C'mon Inn Fargo har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på C'mon Inn Fargo?

Ja, der findes en indendørs pool og en børnepool.

Er kæledyr tilladt på C'mon Inn Fargo?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved C'mon Inn Fargo?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på C'mon Inn Fargo?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 02.00. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for hurtig udtjekning.

Er der et kasino på C'mon Inn Fargo?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Blue Wolf Casino (6 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos C'mon Inn Fargo og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som cykling og vandreture, og spil golf på den nærliggende golfbane. Plej de ømme muskler i et af stedets 5 boblebade, eller benyt dig af andre faciliteter, der omfatter en indendørs pool og et døgnåbent fitnesscenter. C'mon Inn Fargo har også en spillehal.

Hvordan er området omkring C'mon Inn Fargo?

C'mon Inn Fargo ligger i West Acres, kun 19 minutters gang fra West Acres Mall. Rejsende er vilde med området omkring dette hotel.

Anmeldelser

Anmeldelser af C'mon Inn Fargo

9,0

Fantastisk

9,2

Rengøring

9,0

Faciliteter

9,2

Service og personale

8,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

8/10 Rigtig godt

Friendly staff and good breakfast
Kathleen, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Amazing staff, very helpful when flight was delayed!
Andra, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

The staff was friendly and helpful, although a bit overwhelmed at times. Rooms were fairly clean and quiet. Breakfast included brewed coffee, not just powder and hot water.
Linda, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Clean, nice linens good staff
Cheri, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

it was great. Had a good time.
Todd, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Front desk staff was excellent on check in and information. Constant attention to the breakfast area was a high priority.
Howard, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

The staff was amazing room clean and will stay there again
Michael, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Breakfast was awesome and had a rotating menu, fresh and hot
Alexander, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

The staff were very helpful. Clean room & facilities.
Earl, rejse på 4 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Newly remodeled. Just putting on the final touches.
Julie, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Was in town for a wedding. Staff worked to get me early check in. Very helpful.
Yvonne, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

all was fine, chocolate milk would of been nice to have.
leroy, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Staff was great, very knowledgeable of the area. Bed was super comfortable
Thomas, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Best hotel in Fargo. Not overpriced neither.
Jeff, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Great breakfast, hot and lots of choices.
Glenda, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

This is such a nice hotel. Less expensive than most of the other hotels right off the interstate. Lots of breakfast choices. Coffee is available 24/day. We had a king room…perfect for the two of us. I no ever heard of this hotel but I would definitely recommend it if your traveling through Fargo!
Mark, rejse på 3 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

This was our second time staying here and we have not been disappointed.
Jeremy, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Breakfast was great
Darrick, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Very nice stay. The front desk agent was so kind and helpful, the hot tubs were great. Room was clean and the breakfast attendant was the nicest lady! Excellent staff!
Sarah, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Most hotels have a noisy hvac unit under the window, buzzing away. This hotel was sooo quiet! The ac was through registers just like home, so we weren't kept awake. The rooms were clean, and the king bed was very comfortable. We will stay here again.
Bonnie, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Good clean stay, plenty of hot tubs for everyone
Haley, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Everything was great
Ashley, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Clean room, great breakfast buffet
sandra, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

clean room and great breakfast
Jodie, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Beds very comfy, pillows nobody could get a proper sleep on! Bathrooms could use some love & cleaning for sure but overall great stay. GREAT breakfast!
Ashley, rejse på 2 nætter