Lejlighedshotel

Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2

Overnatningsstedets klasse: 3.5
Lejlighedshotel i centrum i kort afstand fra Bernabéu Stadion

Vælg datoer for at se priser

Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 tilbyder en tagterrasse aog ligger få skridt fra Paseo de la Castellana. Der tilbydes en sæsonbestemt udendørs pool og en terrasse, og lejlighederne har bekvemmeligheder som køleskab og mikrobølgeovn. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Cuzco Metrostation ligger 6 minutter væk og Tetuan Metrostation ligger 6 minutter derfra.

Anmeldelser

7,4 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi

Primære faciliteter (11)

  • 216 lejligheder, røgfri
  • Rengøring én gang pr. ophold
  • Tagterrasse
  • Selvstændig parkering
  • Sæsonbestemt udendørs pool
  • Terrasse
  • Døgnåben reception
  • Have
  • Automat
  • Vaskeservice
  • Flersproget medarbejderstab

Føl dig hjemme (6)

  • Vugger/barnesenge (tillægsgebyr)
  • Køkken
  • Tv
  • Have
  • Terrasse
  • Kaffe-/temaskine
Den nuværende pris er 913 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Lejlighed - 1 soveværelse (2 Personas)

  • 59 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Familielejlighed - 1 soveværelse (4 Personas)

  • 59 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Lejlighed - 2 soveværelser

  • 109 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 1 queensize-seng, 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (queensize-seng)

Værelse

  • Plads til 6 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 2 personer

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Calle de Orense, 69, Tetuan, Madrid, Madrid, 28020

Hvad ligger i nærheden?

  • Azca Finansdistrikt - 1 min. gang - 0.0 km
  • Paseo de la Castellana - 2 min. gang - 0.2 km
  • Cuzco Plads - 5 min. gang - 0.4 km
  • Bernabéu Stadion - 11 min. gang - 1.0 km
  • Plaza de Castilla Park - 11 min. gang - 1.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Adolfo Suárez Madrid-Barajas Lufthavn (MAD), Madrid – 16 min. kørsel, 15,6 km
  • Nuevos Ministerios Metrostation – 19 min. gang, 1,6 km
  • Madrid (XTI-Chamartin Jernbanestation) – 26 min. gang, 2,2 km
  • Madrid Chamartín Station – 28 min. gang, 2,3 km
  • Cuzco Metrostation – 6 min. gang, 0,5 km
  • Tetuan Metrostation – 6 min. gang, 0,5 km
  • Valdeacederas Metrostation – 8 min. gang, 0,7 km

Restauranter

  • ‪Gran Barril de Castellana - ‬3 min. gang
  • ‪Restaurante Garuda Madrid - ‬2 min. gang
  • ‪Tasca La Farmacia - ‬4 min. gang
  • ‪Kim's - ‬4 min. gang
  • ‪Burger King - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2

  • Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 tilbyder en tagterrasse aog ligger få skridt fra Paseo de la Castellana. Der tilbydes en sæsonbestemt udendørs pool og en terrasse, og lejlighederne har bekvemmeligheder som køleskab og mikrobølgeovn. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Cuzco Metrostation ligger 6 minutter væk og Tetuan Metrostation ligger 6 minutter derfra.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 216 lejligheder
    • Overnatningsstedet har 15 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 15.00
    • Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
    • Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • Gæster kan blive bedt om at fremvise dokumentation for nylig rejseaktivitet (ved eksempelvis at skulle fremvise indrejsestempler i passet) og/eller udfylde en sundhedserklæring.

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde og katte, maks. 1 kæledyr i alt, op til 25 kg pr. kæledyr)*
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Overdækket parkering på stedet (28 EUR pr. dag)

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool/Spa

  • Sæsonbestemt udendørs pool

Internet

  • Gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Overdækket parkering på stedet (28 EUR pr. dag)
  • Bil er ikke påkrævet

Familievenligt

  • Baby-/barnesenge: 8.0 EUR pr. nat

Køkken

  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn
  • Opvaskemaskine
  • Rengøringsmidler
  • Kaffe-/temaskine

Soveværelser

  • Premium-sengetøj
  • Sengelinned

Badeværelser

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Hårtørrer
  • Sæbe
  • Håndklæder

Underholdning

  • 32-tommers tv med digitale kanaler

Udendørsområder

  • Tagterrasse
  • Terrasse
  • Terrasse eller gårdhave
  • Have

Vaskemuligheder

  • Renseri/vaskeservice

Arbejdsfaciliteter

  • Skrivebord

Klimakontrolanlæg

  • Aircondition

Kæledyr

  • Servicedyr er fritaget fra gebyrer
  • Kæledyrsvenligt
  • 12 EUR pr. kæledyr pr. dag
  • 1 kæledyr i alt (op til 25 kg pr. kæledyr)
  • Kun katte og hunde er velkomne

Faciliteter til personer med handicap

  • Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
  • Elevator
  • Kørestolsadgang (begrænset)
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • I begrænset omfang
  • En flersproget medarbejderstab
  • Mørklægningsgardiner
  • Pengeskab på værelset
  • Døgnåben reception
  • Automat

Områdets højdepunkter

  • Tæt på en metrostation
  • I forretningskvarteret
  • I centrum

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 216 værelser
  • 15 etager
  • 1 bygning
  • Bygget i 1977

Interessante fakta

Priser og udmærkelser

Miljøcertificeret overnatningssted
Dette overnatningssted er certificeret af følgende uafhængige bæredygtighedsordninger: Biosphere. Du kan læse mere om certificeringskravene på de enkelte hjemmesider.

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: EUR 200 pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Tidlig indtjekning kan arrangeres mod et ekstra gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Sen udtjekning kan arrangeres mod et ekstra gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Pengeskabene på værelserne kan anvendes mod et gebyr på 3 EUR pr. dag

Renoveringer og lukninger

Følgende faciliteter lukkes i december, november, oktober, maj, april og marts:
  • Swimmingpool

Børn og ekstra senge

  • Vugger/barnesenge er til rådighed for 8.0 EUR pr. nat

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 12 pr. kæledyr, pr. dag

Parkering

  • Selvstændig parkering (overdækket) koster 28 EUR pr. dag

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Den sæsonåbne pool er åben fra den 15. juni til den 10. september

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.

Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.

Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.

Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.

Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.

Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.

Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.

Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.

Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.

Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard

Dette overnatningssted forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.

Dette overnatningssted rengøres professionelt.

Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.

Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Apartamentos Sercotel Euro 2 Aparthotel Madrid

Apartamentos Sercotel Euro 2 Aparthotel

Apartamentos Sercotel Euro 2 Madrid

Apartamentos Sercotel Euro 2

Apartamentos Euro 2 Aparthotel

Apartamentos Euro 2 Madrid

Apartamentos Euro 2

Apartamentos Euro 2 Aparthotel Madrid

Eurobuilding 2 Hotel Madrid

Eurobuilding 2 Madrid

Pierre Vacances Apartamentos Madrid Eurobuilding 2

Pierre Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2

Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 Madrid

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2?

Ja, der findes en sæsonbestemt udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2?

Ja, hunde og katte er tilladt med en begrænsning på 1 i alt med en maksimumvægt på 25 kg pr. kæledyr. Der opkræves et gebyr på 12 EUR pr. kæledyr pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2?

Ja. Selvstændig parkering koster 28 EUR pr. dag.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2?

Du kan tjekke ind fra kl. 15.00. Der opkræves et gebyr for tidlig indtjekning (afhænger af tilgængelighed). Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for sen udtjekning mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed). Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 og i nærheden?

Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 tilbyder en sæsonåben udendørs pool og en have.

Har Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med kaffemaskine, køleskab og mikrobølgeovn.

Har Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 private udendørs områder?

Ja, dette lejlighedshotel har en terrasse eller gårdhave.

Hvordan er området omkring Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2?

Pierre & Vacances Apartamentos Edificio Eurobuilding 2 ligger i Tetuán, kun 6 minutters gang fra Cuzco Metrostation og 11 minutters gang fra Bernabéu Stadion.