Privat vært

Best Western Phuket Ocean Resort

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i bjergene med 3 udendørs pools i nærheden af Karon Strand

Vælg datoer for at se priser

Fra Best Western Phuket Ocean Resort er der mindre end 10 minutters kørsel til Karon Strand og Bangla Road. Gæster kan tage en dukkert i en af de 3 udendørs pools eller få noget at spise på The Beach Restaurant, der serverer morgenmad, frokost og aftensmad. Andre højdepunkter tæller 2 barer/lounger, en bar ved poolen og et fitnesscenter.

Anmeldelser

8,2 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Lufthavnstransport
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • Restaurant og 2 barer/lounger
  • 3 udendørs pools
  • Fitnessfaciliteter
  • Badehåndklæder
  • Børnepool
  • Poolbar
  • Roomservice
  • Babysitning
  • Lufthavnstransport
  • Terrasse

For familier (6)

  • Gratis vugger/barnesenge
  • Babysitning (tillægsgebyr)
  • Børnepool
  • Køleskab
  • Privat badeværelse
  • Separat siddeområde
Den nuværende pris er 405 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
19. sep. - 20. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Superior King Room with Partial Ocean View (Non-Smoking)

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Superior-værelse - 2 enkeltsenge - ikke-ryger - delvis havudsigt

  • Delvis havudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Superior-værelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - delvis havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Familieværelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - ved havet (with Sofabed)

  • Delvis havudsigt
  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe-værelse - 1 kingsize-seng - køleskab - udsigt til have

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe-værelse - 2 enkeltsenge - køleskab - udsigt til have

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Deluxe-værelse - 1 kingsize-seng - køleskab - havudsigt

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe-værelse - 2 enkeltsenge - køleskab - havudsigt

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

1 King Bed, Non-smoking, Ocean View, Deluxe

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

1 King Bed And Sofabed Family Room With Ocean Front-Non Smoking

  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng)

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
562 Patak Road, Karon Beach, Karon, Phuket, 83100

Hvad ligger i nærheden?

  • Karon Park - 3 min. gang - 0.3 km
  • Karon Strand - 5 min. gang - 0.5 km
  • Karon Strand Rundkørsel - 7 min. gang - 0.6 km
  • Karon Marked - 10 min. gang - 0.9 km
  • Karon Tempel - 10 min. gang - 0.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Phuket (HKT-Phuket International) – 74 min. kørsel, 45,5 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Bar With No Name - ‬6 min. gang
  • ‪Angus O'Tool's - ‬4 min. gang
  • ‪Absolut Bar - ‬5 min. gang
  • ‪Ratchanee Seafood Restaurant - ‬5 min. gang
  • ‪KB Restaurant - ‬3 min. gang

Om overnatningsstedet

Best Western Phuket Ocean Resort

  • Fra Best Western Phuket Ocean Resort er der mindre end 10 minutters kørsel til Karon Strand og Bangla Road. Gæster kan tage en dukkert i en af de 3 udendørs pools eller få noget at spise på The Beach Restaurant, der serverer morgenmad, frokost og aftensmad. Andre højdepunkter tæller 2 barer/lounger, en bar ved poolen og et fitnesscenter.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 240 værelser
    • Overnatningsstedet har 3 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 00.00
    • Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Udtjekning er kl. 12.00
    • Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (kan medføre tillægsgebyr). Gæster, som vil arrangere transport, skal kontakte overnatningsstedet 72 timer før ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt overnatningsstedet via oplysningerne i din reservationsbekræftelse for at få flere oplysninger
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • Det kreditkort, der blev brugt til reservationen, skal fremvises ved indtjekning af kortindehaveren sammen med gyldigt billed-ID. Hvis disse krav ikke opfyldes, kan reservationen blive annulleret.

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Børn

    • Babysitning*

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Begrænset parkering på stedet

Transport

    • Lufthavnstransport efter anmodning (døgnet rundt)*

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • 2 barer/lounger
  • Restaurant
  • Poolbar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)

Rejser med børn

  • Børnepool
  • Babysitning (tillægsgebyr)

Oplevelser

  • Billard- eller poolbord
  • Tæt på stranden
  • Golf
  • Kajakroning
  • Dykning

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring
  • Badehåndklæder
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Faciliteter

  • 8 bygninger/tårne
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Pengeskab i receptionen
  • Have
  • Terrasse
  • Fitnesscenter
  • 3 udendørs pools

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Handicapvenlig transport til/fra lufthavnen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 21-tommers tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret)
  • Elkedel
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Gratis vugge/barneseng
  • Ekstra senge (tillægsgebyr)
  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Balkon
  • Individuelt møbleret
  • Separat siddeområde

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon
  • Kontorstol

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Adgang via udendørs korridor
  • LED-pærer

Interessante fakta

Spisning

The Beach Restaurant - restaurant, som serverer morgenmad, frokost og middag. Gæsterne kan nyde drikkevarer i baren. Åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: THB 5000 pr. enhed, pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 950 THB pr. køretøj (enkelt, maks. antal personer: 3)
  • Sen udtjekning kan arrangeres mod et ekstra gebyr på 1500 THB (afhænger af tilgængelighed)

Renoveringer og lukninger

Følgende faciliteter lukkes på sæsonbasis hvert år. De vil være lukkede fra den 30. juli til den 7. august:
  • En af swimmingpoolene

Børn og ekstra senge

  • Babysitning tilbydes mod et ekstra gebyr
  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 750.0 THB pr. nat

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Gæster under 18 år har ikke adgang til stedets fitnessfaciliteter, og gæster under 11 år har kun adgang til stedets swimmingpool i følge med en voksen

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker, røgalarm og førstehjælpskasse på stedet.
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til We Care Clean (Best Western).
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Overnatningsstedets registreringsnummer 9999999999

Også kendt som

Best Western Ocean Resort Phuket
Best Western Phuket
Best Western Phuket Ocean
Best Western Phuket Ocean Resort
Best Western Resort Phuket
Ocean Phuket
Ocean Phuket Resort
Ocean Resort Phuket
Phuket Best Western
Phuket Ocean Resort
Best Western Karon
Best Western Phuket Ocean Hotel Karon
BEST WESTERN Phuket Ocean Resort Karon
Karon Best Western
Best Western Ocean Resort
Best Western Phuket Ocean Karon
Best Western Karon
Phuket Best Western
Best Western Phuket Ocean Resort Karon
Karon Best Western

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Best Western Phuket Ocean Resort?

Ja, der er 3 udendørs pools og en børnepool.

Er kæledyr tilladt på Best Western Phuket Ocean Resort?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Best Western Phuket Ocean Resort?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Tilbyder Best Western Phuket Ocean Resort lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport. Der opkræves et gebyr på 950 THB pr. køretøj for en enkeltbillet.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Best Western Phuket Ocean Resort?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for sen udtjekning mod et gebyr på 1500 THB (afhænger af tilgængelighed).

Hvad kan jeg opleve hos Best Western Phuket Ocean Resort og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for aktiviteter som kajakroning, parasailing og dykning, og spil golf på den nærliggende golfbane. Nyd en svømmetur i en af de 3 udendørs swimmingpools, eller benyt dig af de andre faciliteter, som dette hotel tilbyder, blandt andet 2 barer og et fitnesscenter. Best Western Phuket Ocean Resort har også en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Best Western Phuket Ocean Resort?

Ja, der er en restaurant på stedet, The Beach Restaurant.

Har Best Western Phuket Ocean Resort private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon.

Hvordan er området omkring Best Western Phuket Ocean Resort?

Best Western Phuket Ocean Resort ligger kun 4 minutters gang fra Karon Strand og 6 minutters gang fra Karon Strand Rundkørsel.