Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum

Overnatningsstedets klasse: 3.5
Hotel med udendørs pool i nærheden af Dos Ojos Cenote

Vælg datoer for at se priser

Fra Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum er der mindre end 10 minutters kørsel til Dos Ojos Cenote og Sac Actun Ferskvandshuller. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool og nyde godt af massage. En terrasse og en have er andre højdepunkter.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Spa
  • Lufthavnstransport
  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • En udendørs pool
  • Spafaciliteter
  • Transport fra hotellet til lufthavnen
  • Terrasse
  • Have
  • Pengeskab i receptionen
  • Concierge-tjenester
  • Et picnicområde
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Festsal
  • Cykling

Føl dig hjemme (6)

  • Køleskab/fryser i fuld størrelse
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Premium-sengetøj

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Superior-hytte (Eco Casita in the Jungle)

  • 60 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Luksus-hytte - privat pool (Jungle villa NAH-HA with Terrace)

  • 120 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Premier-hytte - privat pool (Jungle suite Kukulcan with Terrace)

  • 82 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Hytte - privat pool (Jungle suite Petem, Terrace)

7,0 ud af 10
Godt
(2 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Design-hytte - 1 kingsize-seng - udsigt til have

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Haveudsigt
  • 65 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe-hus

  • 220 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 2 enkeltsenge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Carr. Cancún - Tulum, Cenotes Sac Actun, Tulum, QROO, 77760

Hvad ligger i nærheden?

  • Pet Cemetery Cenote - 3 min. gang - 0.3 km
  • Dos Ojos Cenote - 5 min. kørsel - 0.6 km
  • Soliman Bay - 21 min. kørsel - 8.7 km
  • Mayan ruinerne - 27 min. kørsel - 20.3 km
  • Playa Paraíso - 39 min. kørsel - 29.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Tulum Intl. Lufthavn (TQO) – 77 min. kørsel, 59,8 km
  • Cancun, Quintana Roo (CUN-Cancun Intl.) – 101 min. kørsel, 109,1 km
  • Transport fra hotellet til lufthavnen

Restauranter

  • ‪Tikal Lobby Bar - ‬19 min. kørsel
  • ‪Cozumel Restaurant - ‬18 min. kørsel
  • ‪Lobby Pub - ‬19 min. kørsel
  • ‪La Iguana Whirlpool Bar - ‬19 min. kørsel
  • ‪Piscis snack bar - ‬19 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum

  • Fra Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum er der mindre end 10 minutters kørsel til Dos Ojos Cenote og Sac Actun Ferskvandshuller. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool og nyde godt af massage. En terrasse og en have er andre højdepunkter.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 12 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 21.30
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Hurtig indtjekning/udtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 72 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde)*
    • Der tilbydes mad- og vandskåle

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Begrænset parkering på stedet

Transport

    • Transport til lufthavnen (døgnet rundt)*

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Privat spisning
  • Privat picnic

Oplevelser

  • Vandre-/cykelruter
  • Snorkling

Faciliteter og service

  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Cykeludlejning
  • Liggestole ved poolen
  • Romantikpakker er tilgængelige

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Have
  • Picnicområde
  • Terrasse
  • Myggenet
  • En udendørs pool
  • Spabehandlinger
  • Mindst 80% af maden er lokalt produceret
  • Vegetariske spisemuligheder
  • Festsal
  • Bålplads
  • Havemøbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Handicapvenlig transport til/fra lufthavnen

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Bordvifte
  • Insektnet for vinduer

Få en god nats søvn

  • Premium-sengetøj

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Køleskab/fryser i fuld størrelse

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Adgang via udendørs korridor
  • Rejsebøger/anbefalinger

Interessante fakta

Spa

Gæster kan lade sig forkæle med behandlinger i stedets spa. Der er rum til behandling af par tilgængelige. Blandt behandlingerne er massage.

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: USD 100 pr. enhed, pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 180 USD pr. køretøj. Maks. antal personer: 8

Kæledyr

  • Depositum for kæledyr: 25 USD pr. ophold
  • Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på 25 USD pr. kæledyr, pr. ophold (maks. beløb USD 25 pr. ophold), plus et engangsgebyr for rengøring på 25 USD

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er sikkerhedsalarm på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Overnatningsstedets registreringsnummer PHB210514SG1
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Pepem Holistic Experience
Pepe Eco Aldea Tulum Solo Adultos
Pepem holistic experience Adults Only
Pepem Eco Luxury Hotel Tulum Adults Only
Pepem Eco Hotel Tulum at the Jungle Adults Only
Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum Hotel
Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum Tulum
Pepem Holistic Experience Chaman Cuisine Restaurant Adults Only

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum?

Ja, hunde er tilladt. Der opkræves et gebyr på 25 USD pr. kæledyr pr. ophold, og der er også et depositum på 25 USD pr. ophold. Der tilbydes mad- og vandskåle.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum?

Ja. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Tilbyder Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes transport fra hotellet til lufthavnen. Der opkræves et gebyr på 180 USD pr. køretøj.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 21.30. Udtjekning er kl. 11.00. Der er mulighed for hurtig indtjekning og udtjekning samt kontaktløs indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som fiskeri, vandreture og snorkling. Nyd en svømmetur i den udendørs pool, eller benyt dig af de andre faciliteter, som dette hotel tilbyder, blandt andet spafaciliteter og et picnicområde. Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum har også en have.

Hvordan er området omkring Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum?

Pepem Holistic Experience - Peaceful Retreat Near Tulum ligger kun 8 minutters gang fra Dos Ojos Cenote og 9 minutters gang fra Pet Cemetery Cenote.