Hotel Vértice Sevilla

4.0-stjernet overnatningssted
Hotel i Sevilla med indendørs pool og restaurant

Vælg datoer for at se priser

Hotel Vértice Sevilla ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Det Kongelige Alcázar i Sevilla og Plaza de España. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen. Sevilla Katedral og Metropol Parasol ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Motionscenter

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • En indendørs pool
  • Morgenmad tilgængelig
  • Fitnessfaciliteter
  • Selvstændig parkering
  • Roomservice
  • Babysitning
  • Konferencecenter
  • Forretningscenter
  • Mødelokaler
  • Døgnåben reception

Føl dig hjemme (6)

  • Babysitning (tillægsgebyr)
  • Privat badeværelse
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Minibar
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
Den nuværende pris er 460 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
19. jul. - 20. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 13 ud af 13 værelser

Junior-suite

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 40 m²
  • 10 soveværelser
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse (2 Adults and 2 Children)

9,2 ud af 10
Fantastisk
(10 anmeldelser)
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Standard-dobbeltværelse

9,2 ud af 10
Fantastisk
(26 anmeldelser)
  • 24 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-dobbeltværelse - boblebad

  • 32 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse til 1 person

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 24 m²
  • Plads til 1 person
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Economy-enkeltværelse

9,0 ud af 10
Fantastisk
(2 anmeldelser)
  • 16 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse (3 Adults and 1 Child)

9,6 ud af 10
Enestående
(5 anmeldelser)
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge ELLER 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse (4 Adults)

9,2 ud af 10
Fantastisk
(11 anmeldelser)
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Suite

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse til 3 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse til 4 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse (3 Adults)

9,2 ud af 10
Fantastisk
(5 anmeldelser)
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse (2 Adults and 1 Child)

9,0 ud af 10
Fantastisk
(2 anmeldelser)
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Av de la Aeronautica s/n, Seville, Seville, 41020

Hvad ligger i nærheden?

  • Aquopolis - 11 min. gang - 1.0 km
  • Fibes Conference and Exhibition Center - 7 min. kørsel - 5.1 km
  • Det Kongelige Alcázar i Sevilla - 15 min. kørsel - 6.4 km
  • Plaza de España - 15 min. kørsel - 7.5 km
  • Sevilla Katedral - 17 min. kørsel - 6.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Sevilla (SVQ-San Pablo) – 9 min. kørsel, 7,1 km
  • Seville Santa Justa Station – 15 min. kørsel, 8,1 km
  • La Rinconada Station – 15 min. kørsel, 14,8 km
  • Sevilla-Virgen del Rocío Station – 15 min. kørsel, 8,7 km

Restauranter

  • ‪Cervecería La Tremenda - ‬1 min. gang
  • ‪Bar Restaurante Hermanos Ceballos - ‬10 min. gang
  • ‪Café-Bar Casa Luís Sanchez - ‬13 min. gang
  • ‪Cafetería La Cañada - ‬11 min. gang
  • ‪Las Bambalinas - ‬3 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Vértice Sevilla

  • Hotel Vértice Sevilla ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Det Kongelige Alcázar i Sevilla og Plaza de España. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen. Sevilla Katedral og Metropol Parasol ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 162 værelser
    • Overnatningsstedet har 12 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 02.00
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
    • Babysitning*
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering på stedet (13 EUR pr. dag)
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) fra kl. 07.00 til kl. 10.00 på hverdage og fra kl. 08.00 til kl. 11.00 i weekender
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice

Rejser med børn

  • Babysitning (tillægsgebyr)

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter
  • Mødelokaler
  • Konferencecenter (333 kvadratmeter)

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring
  • Bryllupsfaciliteter
  • Flersproget medarbejderstab

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Pengeskab i receptionen
  • Bibliotek
  • Fitnesscenter
  • En indendørs pool
  • Festsal

Hjælp til personer med et handicap

  • Trægulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 42-tommers LED-tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret)
  • Minibar
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis aviser
  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab med plads til bærbar computer

Interessante fakta

Spisning

La Plaza - restaurant på stedet. Gæsterne kan nyde drikkevarer i baren.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 12.50 EUR for voksne og 6.25 EUR for børn

Børn og ekstra senge

  • Babysitning tilbydes mod et ekstra gebyr

Parkering

  • Selvstændig parkering koster EUR 13 pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm og førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Hotel Vértice
Hotel Vértice Sevilla
Hotel Vértice Sevilla Seville
Vertice Hotel Seville
Vértice Sevilla
Vértice Sevilla Hotel
Vertice Sevilla Hotel Seville
Vértice Sevilla Seville
Hotel Vértice Sevilla Hotel
Hotel Vértice Sevilla Seville
Hotel Vértice Sevilla Hotel Seville

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Hotel Vértice Sevilla gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Hotel Vértice Sevilla har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Hotel Vértice Sevilla?

Ja, der findes en indendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Hotel Vértice Sevilla?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Hotel Vértice Sevilla?

Ja. Selvstændig parkering koster 13 EUR pr. dag.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hotel Vértice Sevilla?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 02.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Hotel Vértice Sevilla og i nærheden?

Hotel Vértice Sevilla tilbyder en indendørs pool og et fitnesscenter.

Er der restauranter på eller i nærheden af Hotel Vértice Sevilla?

Ja, der er en restaurant på stedet, La Plaza.

Hvordan er området omkring Hotel Vértice Sevilla?

Hotel Vértice Sevilla ligger i Sevilla Este, kun 16 minutters gang fra Aquopolis.

Anmeldelser

Anmeldelser af Hotel Vértice Sevilla

8,4

Meget godt

8,8

Rengøring

7,0

Området

8,6

Service og personale

8,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Enestående

Meget sødt personale. Helt fine faciliteter. Værelset var rent.
Ersin, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Equipe de funcionários muito atenciosa e hotel de fácil acesso
Cidemar, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Magnifique. On reviendra. Un vrai rêve
Aicha, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Quarto limpo,equipe cordial e ar condicionado funcionando bem
Maria Adelaide, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Petit dej top et bien desservi en transports
Francois, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Comfortable room. A little strange that the main room had a table and four chairs instead of a sofa, but suite was nice.
Dean, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Abbiamo dormito una notte. Posizione comoda per raggiungere l’aeroporto.
Rosamaria, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Nice hotel good staff
Brian, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Muy contento. Repetiré si vuelvo a Sevilla.
Jose Luis, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Very friendly and helpful staff!
Brittany, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Grandes chambres propres petit déjeuner très complet avec jus d’orange frais ménage parfait et agréable odeur à l’entrée de l’hôtel bus qui desservent le centre ville quartier calme
Sihame, rejse på 4 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Tudo muito bom!
José Julio, rejse på 3 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

good. 공항이 가깝습니다. 주변에 다른 식당이 없긴한데 호텔 바에서 식사가 가능합니다.
KUNBO, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Chambre spacieuse et très propre ! La baignoire est un réel plaisir ! La literie est bonne Je recommande fortement car proche des arrêts de bus et de l’aéroport
Virginie, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

It was nice
Alejandra, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

La habitación estaba impecable, el personal era súper agradable y amable, la comida del restaurante era espectacular
Nuria, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Un raffraichissement de la salle de bain est necessaire
Philippe, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Hôtel pris au dernier moment suite à un problème d’avion. Personnel au top. Très aimable. Restaurant très correct et petit déjeuner très complet. Très bonne adresse
Adrien, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

This was an excellent hotel to stay in for a full-day Gibraltar visit. We parked our car in La Linea, and walked across the border to our hotel—about a 15 minute walk. Clean hotel with friendly staff and good breakfast food choices. Highly recommend.
Sheila, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Spacious rooms. clean, modern hotel. great location
Alla, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Uniquement la climatisation difficile à régler.
Sidi Mohammed, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Great staff, clean, on public bus route to historic Sevilla!
D, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Excelente acomodação. Limpeza nota 10. Não utilizamos café da manhã. Longe do centro então precisará de algum tipo de transporte.
ESTELA M, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Buona colazione personale disponibile camera pulita
BIAGIO ANTONIO, rejse på 3 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

O quarto estava perfeito.
Ulisses, rejse på 1 nat