B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld

Dette hotel ligger nær RheinEnergieStadion

Vælg datoer for at se priser

B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Kölner Dom og RheinEnergieStadion. Lanxess Arena og Alter Markt ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Köln-Müngersdorf Technologiepark S-Bahn-station ligger 10 minutter væk og Maarweg U-Bahn ligger 14 minutter derfra.

Anmeldelser

8,2 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Døgnåben reception
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (6)

  • Daglig rengøring
  • Morgenmad tilgængelig
  • Selvstændig parkering
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Automat

Føl dig hjemme (5)

  • Daglig rengøring
  • Fladskærms-tv
  • Begrænset rengøring
  • Selvstændig parkering (tillægsgebyr)
  • Hårtørrer
Den nuværende pris er 452 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. aug. - 3. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Enkeltværelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(5 anmeldelser)
  • 16 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse med 2 enkeltsenge

8,6 ud af 10
Fremragende
(7 anmeldelser)
  • 16 m²
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer

8,8 ud af 10
Fremragende
(3 anmeldelser)
  • 19 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 enkeltseng og 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse

7,6 ud af 10
Godt
(9 anmeldelser)
  • 19 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 køjeseng (enkeltseng) og 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse

8,6 ud af 10
Fremragende
(14 anmeldelser)
  • 16 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Mercedes-Allee 6, Cologne, 50825

Hvad ligger i nærheden?

  • Kölner Karnevalsmuseum - 1 min. gang - 0.2 km
  • Stadtwald Park - 17 min. gang - 1.5 km
  • Universität zu Köln - 4 min. kørsel - 3.0 km
  • Neptunbad - 4 min. kørsel - 2.4 km
  • Melaten-Friedhof - 5 min. kørsel - 3.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Köln - Bonn Lufthavn (CGN) – 37 min. kørsel, 26,4 km
  • Düsseldorf Internationale Lufthavn (DUS) – 55 min. kørsel, 59,8 km
  • Düsseldorf (MGL-Düsseldorf - Mönchengladbach) – 37 min. kørsel, 58,4 km
  • Köln-Ehrenfeld Station – 27 min. gang, 2,3 km
  • Köln West Station – 5 min. kørsel, 3,6 km
  • Köln Süd Station – 6 min. kørsel, 4,7 km
  • Köln-Müngersdorf Technologiepark S-Bahn-station – 10 min. gang, 0,8 km
  • Maarweg U-Bahn – 14 min. gang, 1,2 km
  • Weinsbergstrasse/Gürtel U-Bahn – 17 min. gang, 1,4 km

Restauranter

  • ‪Swaad Indian Cuisine Köln - ‬15 min. gang
  • ‪Gaffel im Marienbild - ‬18 min. gang
  • ‪Delicato - ‬17 min. gang
  • ‪Chang Long - ‬15 min. gang
  • ‪Maarket Café - ‬5 min. gang

Om overnatningsstedet

B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld

  • B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Kölner Dom og RheinEnergieStadion. Lanxess Arena og Alter Markt ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Köln-Müngersdorf Technologiepark S-Bahn-station ligger 10 minutter væk og Maarweg U-Bahn ligger 14 minutter derfra.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 160 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
    • Hurtig indtjekning/udtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben fra mandag til fredag (fra kl. 06.30 til kl. 12.00) og fra mandag til fredag (fra kl. 16.00 til kl. 21.00)
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 24 timer inden ankomst. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • Receptionens åbningstider er fra kl. 08.00 til kl. 11.00 og fra kl. 17.00 til kl. 20.00 lørdag, søndag og på helligdage.
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde og katte)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Begrænsninger gælder*
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering på stedet (16 EUR pr. dag)
    • Begrænset parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) på hverdage fra kl. 06.30 til kl. 10.00

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme

Få en god nats søvn

  • Allergivenligt sengetøj
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Kun bruser
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum for beskadigelse: EUR 100.00 pr. ophold

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der vil blive opkrævet en gældende byskat/lokal skat på 5.35 procent

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 13.9 EUR for voksne og 6.90 EUR for børn

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 12 pr. kæledyr, pr. nat

Parkering

  • Selvstændig parkering koster EUR 16 pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

B B Hotel Köln Ehrenfeld
B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld Hotel
B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld Cologne
B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld Hotel Cologne

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld?

Ja, hunde og katte er tilladt. Der opkræves et gebyr på 12 EUR pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld?

Ja. Selvstændig parkering koster 16 EUR pr. dag. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for hurtig indtjekning og udtjekning.

Hvordan er området omkring B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld?

B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld ligger kun 10 minutters gang fra Köln-Müngersdorf Technologiepark S-Bahn-station og 6 minutters gang fra Kölner Karnevalsmuseum.

Anmeldelser

Anmeldelser af B&B HOTEL Köln-Ehrenfeld

8,2

Meget godt

8,8

Rengøring

8,2

Faciliteter

8,4

Service og personale

8,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

8/10 Rigtig godt

Parkering ved hotel. God morgenmad
Ulrik Fibaek, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Ich bin kein B&B Fan, weil ich Preis/Leistung nicht passend finde. Nur die Lagen mit meistens gute Parkmöglichkeiten treiben mich meist dorthin.. Weil ich die Bedingungen für die Putzteams kenne, sage ich lieber nichts zur Sauberkeit. In Laufnähe REEE, ansonsten relativ weit weg von Gastronomie usw...
Nicole, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Alles gut Preis Leistung top
Julian, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Die Betten sind bequem, Bad ist sauber, Lage ist ruhig
Reinhard, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Não limparam o quarto.
Marcus, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Wir hatten einen guten Aufenthalt mit super Frühstück.
Hartmann von Rüden, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Lovely stay.
Daniel, rejse på 3 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Unterkunft und Service war in Ordnung
Dieter Heribert, rejse på 4 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

👍
Klaus, rejse på 9 nætter
Verificeret

6/10 Godt

The room was okay. Bed was the best part because it was comfortable. TV barely worked. Was almost impossible to use. Staff were okay as well. Not the most polite but at least somewhat helpful. Parking wasn’t ideal. I had to park somewhere else temporarily because I needed a code to get into the parking. Why not just have a ticket and validation system for guests. Breakfast was cheap (€13) but very basic. No sausages or anything warm. Coffee was tasty.
Reza, rejse på 2 nætter
Verificeret

4/10 Rimeligt

Room wasn't vaccumed when we arrived, had hard time to get someone to clean the floor. Area wise it felt deserted. Probably ok for a single night business trip
Ashish, rejse på 3 nætter
Verificeret

6/10 Godt

Aber das Frühstück war wirklich top für den Preis!
Vanessa, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Das Zimmer war angenehm
Audrey, rejse på 2 nætter
Verificeret

2/10 Ringe

no limpian nunca las habitaciones
María Teresa, rejse på 3 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Temiz ve Sessiz

Fuar için geldik .Çok memnun kaldık.Temiz,Merkeze ve S19 a yakın. Tavsiye ederim.
Mehmet, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Personale molto gentile e disponibile.
Luigi, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Güzel bir otel, herşeyden memnun kaldık
Rejse på 3 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Check in took a long time and was very tedious. chose the hotel because breakfast was included but found out we had to pay extra for it. rooms are not soundproof. on the plus side, the hotel was clean and parking very convenient.
John, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Alles super
Yasmine, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Ja
Ansgar, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Alles gut kann man empfehlen
Marcel, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Badezimmer und Zimmer waren sehr sauber
Reinhard, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Good place
Mads, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

El espacio es pequeño pero súper limpio. Al precio por el cuarto está súper bien .
Axel, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Perfekt für ein kurzen Städte-Trip
Aron, rejse på 1 nat