Privat vært

Il Giardino Dei Limoni

Bed & Breakfast i Suvereto med restaurant

Vælg datoer for at se priser

Il Giardino Dei Limoni er en oplagt valgmulighed, når du besøger Suvereto. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og morgenmadsbuffet dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.00. Andre faciliteter tæller en terrasse og en have.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (9)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant
  • Terrasse
  • Aircondition
  • Have
  • Pengeskab i receptionen
  • Havegrill
  • Bagageopbevaring
  • Hjælp med udflugter/billetter

Føl dig hjemme (6)

  • Mikrobølgeovn
  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Have
  • Terrasse
  • Daglig rengøring

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Romantik-værelse (Lavanda)

8,8 ud af 10
Fremragende
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng

Premium-værelse (Salvia)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng

Economy-værelse (Menta)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-værelse (Zenzero)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Via Fonte degli Angeli 12, Suvereto, LI, 57028

Hvad ligger i nærheden?

  • Rubbia al Colle - 2 min. kørsel - 2.9 km
  • Tenuta Rubbia al Colle Vingård - 3 min. kørsel - 3.3 km
  • Terradonnà - 5 min. kørsel - 2.9 km
  • Calidario Terme Etrusche - 13 min. kørsel - 10.8 km
  • Petra Vingård - 15 min. kørsel - 10.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Campiglia Marittima Station – 16 min. kørsel, 11,7 km
  • Pisa Vignale Riotorto Station – 19 min. kørsel, 15,2 km
  • Scarlino Station – 24 min. kørsel, 24,4 km

Restauranter

  • ‪Le Radice - ‬11 min. kørsel
  • ‪Bacco Bar - ‬11 min. kørsel
  • ‪Locanda Il Canovaccio - ‬11 min. kørsel
  • ‪Il Caminetto - ‬4 min. gang
  • ‪Pizzica - ‬10 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Il Giardino Dei Limoni

  • Il Giardino Dei Limoni er en oplagt valgmulighed, når du besøger Suvereto. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og morgenmadsbuffet dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.00. Andre faciliteter tæller en terrasse og en have.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 4 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 12.00 til kl. 16.30
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Din vært byder dig velkommen
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 48 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde, maks. 1 kæledyr i alt)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Begrænsninger gælder*
    • Der tilbydes mad- og vandskåle

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Ingen parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Grill

Faciliteter og service

  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Have
  • Terrasse
  • Udendørs underholdningsområde

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv
  • Digitale tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme
  • Elkedel

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Kun bruser
  • Bidet
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Mikrobølgeovn

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: 1.00 EUR pr. person pr. nat.

Børn og ekstra senge

  • Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 5 pr. kæledyr, pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer IT049020C1BFOFFP4G

Også kendt som

Il giardino dei limoni Suvereto
Il giardino dei limoni Bed & breakfast
Il giardino dei limoni Bed & breakfast Suvereto

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Il Giardino Dei Limoni gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Il Giardino Dei Limoni har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Il Giardino Dei Limoni?

Ja, hunde er tilladt med en begrænsning på 1 i alt. Der opkræves et gebyr på 5 EUR pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Der tilbydes mad- og vandskåle. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Il Giardino Dei Limoni?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Il Giardino Dei Limoni.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Il Giardino Dei Limoni?

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 16.30. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Il Giardino Dei Limoni og i nærheden?

Il Giardino Dei Limoni tilbyder en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Il Giardino Dei Limoni?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Anmeldelser

Anmeldelser af Il Giardino Dei Limoni

9,8

Enestående

9,8

Rengøring

10

Faciliteter

9,8

Service og personale

9,6

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Une belle petite place de rêve près de tout
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Bella atmosfera

Posto bellissimo e gestore molto ospitale. Molto belle le stanze
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Struttura estremamente pulita e curata; molto cortese e disponibile la Signora che ci ha accolto e ci ha preparato la colazione durante la nostra permanenza. Torneremo sicuramente.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Ottimo B&b, pulito e confortevole. Comodo a tutti i servizi è vicino a tante belle spiaggie. Personale disponibile e cordiale. Ritorneremo
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Ein tolles B&B mit Charme und schönen Zimmern. Das kleine Frühstück reicht vollkommen aus.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

un’ottima scelta che non delude!

B&b Il Giardino Dei Limoni è una struttura nuovissima arredata con gusto e con molta attenzione ai dettagli. È situato a poche centinaia di mt dalla porta principale della città e nei dintorni si trova parcheggio facilmente. Gianmaria (il proprietario) è molto disponibile, Sorina la ragazza del servizio colazione e pulizia davvero gentile! Colazione super con prodotti freschi servita all’aperto nel giardino. Il proprietario è anche gestore e chef della Locanda delle stelle in centro con la quale c’è una convenzione del 10% di sconto per chi è ospite del b&b.. vale davvero la pena sfruttarla per la particolare offerta del Menu! Tutto consigliatissimo!!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående