Privat vært

Orangewood Inn & Suites Midtown

Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel i centrum i Austin med udendørs pool

Vælg datoer for at se priser

Orangewood Inn & Suites Midtown ligger mindre end 10 minutters kørsel fra University of Texas at Austin og Sixth Street. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og tag selv-morgenmad dagligt fra kl. 06.00 til kl. 08.00. Q2 Stadium og Moody Center ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og morgenmad.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Forbundne værelser tilbydes

Primære faciliteter (11)

  • Rengøring én gang pr. ophold
  • En udendørs pool
  • Døgnåbent forretningscenter
  • Forretningscenter
  • Aircondition
  • Computerstation
  • Pengeskab i receptionen
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Ekstrasenge
  • Mikrobølgeovn
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Privat badeværelse
  • Premium-tv-kanaler
  • Kaffe-/temaskine
Den nuværende pris er 405 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Standardværelse - 1 kingsize-seng

8,6 ud af 10
Fremragende
(125 anmeldelser)
  • 29 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng

7,6 ud af 10
Godt
(5 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 2 queensize-senge

8,6 ud af 10
Fremragende
(244 anmeldelser)
  • 26 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Queen Room-Accessible

  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe Two Queen Room

  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

King Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
9121 N Interstate Hwy 35, Austin, TX, 78753

Hvad ligger i nærheden?

  • Saint Johns Park - 3 min. kørsel - 3.0 km
  • Seareinas - Austin - 3 min. kørsel - 4.5 km
  • La Frontera Shopping Center - 3 min. kørsel - 4.9 km
  • The Linc - 3 min. kørsel - 4.9 km
  • Pinballz Arcade - 4 min. kørsel - 7.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Austin-Bergstrom International Airport (AUS) – 18 min. kørsel, 21,5 km
  • Austin Station – 20 min. kørsel, 22,8 km

Restauranter

  • Buddy’s Burgers
  • ‪McDonald's - ‬19 min. gang
  • Noño's Tacos
  • ‪Popeyes Louisiana Kitchen - ‬3 min. kørsel
  • ‪Whataburger - ‬2 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Orangewood Inn & Suites Midtown

  • Orangewood Inn & Suites Midtown ligger mindre end 10 minutters kørsel fra University of Texas at Austin og Sixth Street. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og tag selv-morgenmad dagligt fra kl. 06.00 til kl. 08.00. Q2 Stadium og Moody Center ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og morgenmad.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 153 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 00.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 21 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 06.00 til kl. 00.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Kontakt overnatningsstedet via oplysningerne i din reservationsbekræftelse for at få flere oplysninger
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 21
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
    • Ladestation til elbiler på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis tag selv-morgenmad fra kl. 06.00 til kl. 08.00 på hverdage og fra kl. 07.00 til kl. 09.00 i weekender

Forretningsfaciliteter

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Bagageopbevaring
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Faciliteter

  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Pengeskab i receptionen
  • En udendørs pool
  • Havemøbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv
  • Kabelkanaler (premium)

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Kaffe-/temaskine
  • Strygejern/strygebræt

Få en god nats søvn

  • Vækkeur
  • Ekstra senge (tillægsgebyr)
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Miljøvenlige toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi
  • Gratis langdistanceopkald og lokalopkald

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Mere

  • Rengøring én gang pr. ophold
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Miljøvenlige toiletartikler
  • Adgang med mobilnøgle

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: USD 100.00 pr. enhed, pr. ophold

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 10.0 USD pr. dag

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Der er adgang til poolen fra kl. 10.00 til kl. 22.00

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker, røgalarm og vinduesikring på stedet.
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Carte Blanche
Forudbetalte kreditkort godtages ikke for nogen reservationer eller betalinger på stedet.
Dette overnatningssted forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.

Også kendt som

Orangewood Austin
Orangewood Inn
Orangewood Inn Austin
Orangewood Hotel Austin
Orangewood Inn Midtown Austin
Orangewood Inn Midtown
Orangewood Midtown Austin
Orangewood Midtown
Orangewood & Suites Midtown
Orangewood Inn & Suites Midtown Hotel
Orangewood Inn & Suites Midtown Austin
Orangewood Inn & Suites Midtown Hotel Austin

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Orangewood Inn & Suites Midtown?

Ja, der findes en udendørs pool. Gæster har adgang til poolen fra kl. 10.00 til kl. 22.00.

Er kæledyr tilladt på Orangewood Inn & Suites Midtown?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Orangewood Inn & Suites Midtown?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der tilbydes ladestander til elbiler.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Orangewood Inn & Suites Midtown?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00. Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Orangewood Inn & Suites Midtown og i nærheden?

Orangewood Inn & Suites Midtown tilbyder en udendørs pool.

Hvordan er området omkring Orangewood Inn & Suites Midtown?

Orangewood Inn & Suites Midtown ligger i Heritage Hills i hjertet af Austin. En populær attraktion i området er University of Texas at Austin, som ligger 8 minutters kørsel væk. Rejsende siger, at dette hotel ligger i et godt område.

Anmeldelser

Anmeldelser af Orangewood Inn & Suites Midtown

8,6

Fremragende

8,8

Rengøring

8,2

Faciliteter

8,8

Service og personale

8,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Rude af
Kim, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Amazing for getting away for the weekend
Jay, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Breakfast was great room was clean
Jeanette, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good breakfast, clean room
Mohammed, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

If you just need a place to stay for a night or two and are on a budget this is a good place for you. Some of the people in the neighborhood and on the premises looked a bit sketchy, but the hotel overall was ok. It’s no ritz Carlton, but it’s very close to the highway and is affordable.
Chelsea, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was wonderful
Amara, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A great time was had the whole weekend
kenneth, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good place overall, I’ve stayed here several times before
Xavier, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

An excellent and clean place to stay.
Magda, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place for a budget friendly experience.
Caleb, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Todo muy limpio muy buen servicio y el desayuno excelente.
Maria Estela, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was perfect, breakfast was good, and parking was good as well.. we enjoyed our stay.. will definitely come back..
Barbara, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Had a nice stay at this hotel
Roger, rejse på 6 nætter
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Breakfast was decent they had waffles
Anthony, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Todo está súper limpio y en excelentes condiciones , lo único que el desayuno acaba muy temprano
noemi, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was amazing for a second year in a row!
Brittani, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Have stayed here a couple of times and I have enjoyed each stay!
Karen, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent room, staff and breakfast! A wonderful stay.
Scott Edward, rejse på 7 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room, no bad smell, breakfast was hot and decent options. I would stay there again.
Gaurav, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

6/10 clean room, breakfast 8/10 staff
Ömer Can, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Open parking and good breakfast.
Laura, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place to stay
Samer, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room, friendly staff , safe area
Antonia, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Staff very friendly and clean rooms
Carolina, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Parking is easy, friendly staff and just the regular breakfast great for price!
Cristal, rejse på 2 nætter