Hele boligen

Sweet Pension No.2

Overnatningsstedets klasse: 3.5
Feriebolig i Yangyang med køkken

Vælg datoer for at se priser

Fra denne feriebolig kan du nyde besøget i Yangyang. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Overnatningsstedet tilbyder en have, et køkken og et LCD-tv.

Anmeldelser

7,0 ud af 10.
Godt

Hele boligen

3 soveværelser2 badeværelserPlads til 12 personer

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Loungeområde
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (2)

  • Have
  • Havegrill

Føl dig hjemme (6)

  • 3 soveværelser
  • Køkken
  • Privat badeværelse
  • Separat spiseområde
  • Separat siddeområde
  • Have

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
70, Namdaecheon-ro, Yangyang-eup, Yangyang, Gangwon, 25032

Hvad ligger i nærheden?

  • Hyunsan Park - 19 min. gang - 1.6 km
  • Naksan-stranden - 12 min. kørsel - 8.9 km
  • Hajodae Strand - 16 min. kørsel - 13.5 km
  • Naksansa - 18 min. kørsel - 9.8 km
  • Jumunjin Strand - 27 min. kørsel - 30.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Yangyang (YNY-Yangyang Intl.) – 6 min. kørsel, 5,7 km
  • Gangneung (KAG) – 70 min. kørsel, 60,7 km

Restauranter

  • ‪감나무식당 - ‬13 min. gang
  • ‪공가네 감자 옹심이 - ‬19 min. gang
  • ‪메가MGC커피 - ‬18 min. gang
  • ‪송이버섯마을 - ‬4 min. gang
  • ‪놀자대게 - ‬19 min. gang

Om overnatningsstedet

Sweet Pension No.2

  • Fra denne feriebolig kan du nyde besøget i Yangyang. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Overnatningsstedet tilbyder en have, et køkken og et LCD-tv.

I korte træk

INDTJEKNING
15.00
UDTJEKNING
11.00

Overnatningsstedets størrelse

    • Privat feriebolig

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 22.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen forud for din ankomst for at arrangere indtjekning
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 22.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis parkering på stedet

Køkken

  • Køleskab
  • Kogeplade
  • Mikrobølgeovn
  • Elkedel
  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber
  • Riskoger

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelser

  • 2 badeværelser
  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder
  • Hårtørrer
  • Sæbe
  • Shampoo
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Spisestue
  • Siddeområde

Underholdning

  • LCD-tv
  • Spillekonsol

Udendørsområder

  • Havegrill
  • Have

Klimakontrolanlæg

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter til personer med handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.

Også kendt som

Sweet Pension No.2 Yangyang
Sweet Pension No.2 Private vacation home
Sweet Pension No.2 Private vacation home Yangyang

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på denne feriebolig?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne feriebolig?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne feriebolig?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 22.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Sweet Pension No.2 og i nærheden?

Sweet Pension No.2 tilbyder en have.

Har Sweet Pension No.2 et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med riskoger, køkkentøj og køleskab.

Hvordan er området omkring Sweet Pension No.2?

Sweet Pension No.2 ligger kun 18 minutters gang fra Hyunsan Park.

Anmeldelser

Anmeldelser af Sweet Pension No.2

7,0

Godt

8,0

Rengøring

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

가성비

품질대비 가격이 너무 비싸다.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående