Hotel Tante Lemvig

3.0-stjernet overnatningssted
Hotel i Lemvig

Vælg datoer for at se priser

Fra Hotel Tante Lemvig kan du nyde besøget i Lemvig. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og kontinental morgenmad dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Faciliteter til tøjvask
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (5)

  • Daglig rengøring
  • Vaskeservice
  • Flersproget medarbejderstab
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Ekstrasenge
  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Daglig rengøring
  • Elevator
  • Renseri- og vaskeriservice
Den nuværende pris er 1.095 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. jul. - 21. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Superior-enkeltværelse

9,2 ud af 10
Fantastisk
(5 anmeldelser)
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

9,0 ud af 10
Fantastisk
(19 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse til 3 personer

8,8 ud af 10
Fremragende
(3 anmeldelser)
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse til 4 personer

  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
8 Torvet, Lemvig, 7620

Hvad ligger i nærheden?

  • Harboøre Kirke - 1 min. gang - 0.1 km
  • H.C. Andersen Spor 42 - 1 min. gang - 0.2 km
  • Lemvig Museum - 6 min. gang - 0.5 km
  • Lemvig Valgmenighedskirke - 7 min. gang - 0.6 km
  • Lemvig Golfklub - 5 min. kørsel - 2.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Humlum Station – 18 min. kørsel, 17,3 km
  • Struer Station – 22 min. kørsel, 22,2 km
  • Vemb Station – 23 min. kørsel, 23,7 km

Restauranter

  • ‪Restaurant Luna - ‬2 min. gang
  • ‪Kebab House Lemvig - ‬1 min. gang
  • ‪Vilhemsborg Kro - ‬8 min. kørsel
  • ‪Tante - ‬4 min. gang
  • ‪Orkidé Thai - ‬1 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Tante Lemvig

  • Fra Hotel Tante Lemvig kan du nyde besøget i Lemvig. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og kontinental morgenmad dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 9 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 00.00
    • Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
    • Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 07.00 til kl. 19.00
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Hvis du ankommer efter lukketid, vil du skulle tjekke ind et andet sted: [Restaurant Tante]
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 00.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Der er parkering til minibus/varevogn på stedet
    • Gratis parkering i nærheden
    • Mulighed for parkering på gaden
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad fra kl. 07.00 til kl. 10.00 på hverdage og fra kl. 08.00 til kl. 11.00 i weekender

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring
  • Flersproget medarbejderstab

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Parkering til minibus for kørestolsbrugere
  • Parkeringsservice til handicapkøretøj
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 42-tommers LED-tv

Hjemlig komfort

  • Varme

Få en god nats søvn

  • Ekstra senge (tillægsgebyr)
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Sen udtjekning kan arrangeres mod et ekstra gebyr (afhænger af tilgængelighed)

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et tillægsgebyr
  • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere ekstrasenge

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker, røgalarm og førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Hotel Tante Lemvig Hotel
Hotel Tante Lemvig Lemvig
Hotel Tante Lemvig Hotel Lemvig

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Hotel Tante Lemvig gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Hotel Tante Lemvig har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Hotel Tante Lemvig?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Hotel Tante Lemvig?

Desværre ikke, men der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hotel Tante Lemvig?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00. Der er mulighed for sen udtjekning mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed).

Hvordan er området omkring Hotel Tante Lemvig?

Hotel Tante Lemvig ligger kun 2 minutters gang fra Limfjorden og 2 minutters gang fra H.C. Andersen Spor 42.

Anmeldelser

Anmeldelser af Hotel Tante Lemvig

8,6

Fremragende

9,2

Rengøring

6,0

Området

9,0

Service og personale

8,6

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

8/10 Rigtig godt

God morgenmad, centralt beliggende, super hjælpsom personale
Hans-Henrik, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Morgenmaden var rigtig god.
Frank, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Virkelig godt - stort nyrenoveret værelse/lejlighed og super beliggenhed midt i byen. Rigtig go’ morgenmad i caféen.
Christina, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Super fin morgenmad og et virkelig hjælpsomt personale
Casper Østergaard, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Meget tilfredsstillende til prisen. Hjælpsomt og venligt personale. Perfekt beliggenhed.
Gitte, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Dejlig Hotel - god service - pæn værelse god morgenmad.
kurt, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Jeg synes værelserne er rigtig gode og morgenmaden er pengene værd. Personalet er flinke. Ligger centralt og gode spisemuligheder
kurt, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Rengøring kunne være bedre
Kim, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Skønt sted med lækkert værelse samt morgenmad og aftensmad
søren, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Hyggeligt

Hyggeligt hotel med god restaurant
Jens, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Dejlig ophold

Vi havde et dejligt ophold
Henrik, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Puch Maxi Tour

Super fint og rigtig venligt personale og skøn morgenmad!
Christian, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Super god service og lækker morgenmad
kurt Ingvart, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Hyggeligt værelse, god morgenmad, men meget røglugt fra naboen inde på gangene, ellers et godt ophold alt i alt.
Kenneth, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Hanne og Jan

Dejligt, dejligt sted at bo Gode værelser/rum alt nyt og godt Dejligt morgenmad og skønt personale
Jan, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Hotel Tante FInt hotel og meget rummelige værelser. I Restauranten dejlig mad
Liselotte, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Super venligt personale og godt værelse. Morgenmaden var god og med “rigtige” rundstykker fra bageren. Kommer helt sikkert igen.
Hans, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Fint lille hotel i centrum

Hyggelig betjening og OK værelse. Morgenbuffet god og varieret. Kommer gerne tilbage til Hotel Tante.
Alex, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Hotel Tante

Fint nyrenoveret værelse midt i byen over restaurent som serverede morgenmaden, ingen unødig støj
Lars, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Dejligt hotel

Dejligt hotel, dejligt værelse. Utroligt sødt og venligt personale. Central beliggenhed
Tina, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

God oplevelse!

Virkelig fint hotel. Ankom efter receptionens åbningstid, men jeg fik tilsendt en mail med oplysninger om hvordan jeg kom ind og hvor jeg kunne parkere. Værelset var pænt og rent, og der var stor hjælpsomhed fra personalet i receptionen dagen efter, da jeg skulle have bestilt en taxa.
Mette, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Rigtig god oplevelse

Meget dejligt hotel midt i Lemvig. Rigtig sødt og imødekommende personale. Godt til prisen. God restaurant
Bettina, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Hotel Tante får mine varmeste anbefalinger

Rigtig fin modtagelse af værten. Nyistandsatte store værelser med gode senge at sove i. Dejlig morgenmad med lunt brød, pålæg, pølser, bacon og røræg.
Rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Fin og venlig service
Henrik, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Perfekte rammer.

Super hyggeligt hotel med dejlig beliggenhed. Perfekt sted hvis i er flere på tur, da der er små fællesområder. Super vært og ihærdigt personale. Skøn morgenmad, hvor der løbende blev fyldt op. Den største anbefaling herfra.
Heidi, rejse på 1 nat