Continental Terme Hotel

Hotel i Montegrotto Terme med indendørs pool og restaurant

Vælg datoer for at se priser

Fra Continental Terme Hotel kan du nyde besøget i Montegrotto Terme. Gæster kan tage en dukkert i den indendørs pool eller få lidt at spise i restauranten.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Restaurant

Primære faciliteter (2)

  • Restaurant
  • En indendørs pool

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Via Neroniana, 8, Montegrotto Terme, Veneto, 35036

Hvad ligger i nærheden?

  • Sommerfuglehuse Feernes Skov - 13 min. gang - 1.1 km
  • Duomo dei Santi Pietro ed Eliseo - 14 min. gang - 1.2 km
  • Spa på Petrarca Hotel Terme - 16 min. gang - 1.4 km
  • Forhistoriske Pools - 19 min. gang - 1.6 km
  • Villa Draghi - 6 min. kørsel - 2.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Marco Polo Lufthavn (VCE) – 51 min. kørsel, 65,3 km
  • Treviso (TSF) – 67 min. kørsel, 84,3 km
  • Terme Euganee Abano-Montegrotto – 6 min. gang, 0,5 km
  • Abano Station – 11 min. kørsel, 5,5 km
  • Battaglia Terme Station – 14 min. kørsel, 6,7 km

Restauranter

  • Autogrill S.p.A. - San Pelagio Ovest
  • ‪Hotel Eliseo Montegrotto Terme - ‬13 min. gang
  • ‪Le Torri - ‬14 min. gang
  • ‪Dalla Bona - ‬17 min. gang
  • ‪Ristorante Pizzeria El Gaucho - ‬4 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Continental Terme Hotel

  • Fra Continental Terme Hotel kan du nyde besøget i Montegrotto Terme. Gæster kan tage en dukkert i den indendørs pool eller få lidt at spise i restauranten.

I korte træk

DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 00.00
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Restaurant

Faciliteter

  • En indendørs pool

Gebyrer og politikker

Børn og ekstra senge

  • Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas

Politikker

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Continental
Continental Terme Hotel Hotel
Continental Terme Hotel Montegrotto Terme
Continental Terme Hotel Hotel Montegrotto Terme

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Continental Terme Hotel?

Ja, der findes en indendørs pool.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Continental Terme Hotel?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Continental Terme Hotel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Continental Terme Hotel og i nærheden?

Continental Terme Hotel tilbyder en indendørs pool.

Er der restauranter på eller i nærheden af Continental Terme Hotel?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Continental Terme Hotel?

Continental Terme Hotel ligger kun 6 minutters gang fra Terme Euganee Abano-Montegrotto og 19 minutters gang fra Spa på Petrarca Hotel Terme.

Anmeldelser

Anmeldelser af Continental Terme Hotel

9,0

Fantastisk

9,0

Rengøring

8,0

Faciliteter

9,0

Service og personale

9,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

fabrizio, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Chiara, rejse på 1 nat