Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit

Overnatningsstedets klasse: 3
Dette familievenlige hotel i Swieradów-Zdrój tilbyder spa og gratis vandland

Vælg datoer for at se priser

Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit tilbyder et gratis vandland og en tagterrasse. Du kan få noget at spise i kaffebaren/caféen og besøge spaen for at lade dig forkæle med sportsmassage, kropsbehandlinger eller aromaterapi. Andre højdepunkter tæller 2 indendørs pools, en Lazy River og en bar/lounge.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Spa
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Spa med fuld service
  • 2 indendørs pools og en Lazy River
  • Gratis vandland
  • Tagterrasse
  • Skiopbevaring
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • Sauna
  • Dampbad
  • Selvstændig parkering
  • Børnepool

For familier (6)

  • Vugger/barnesenge (tillægsgebyr)
  • Børnepool
  • Legeplads på stedet
  • Stue
  • Tv
  • Have
Den nuværende pris er 364 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. okt. - 12. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Værelse med 2 enkeltsenge

7,2 ud af 10
Godt
(5 anmeldelser)
  • 12 m²
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge

Enkeltværelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • 8 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 stor enkeltseng

Studiolejlighed

  • 18 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge og 2 sovesofaer (enkeltsenge)

Værelse

  • Plads til 1 person

single standard

  • 11 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng

Værelse

  • Plads til 1 person

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Kosciuszki 1, Swieradow-Zdroj, Województwo dolnoslaskie, 59-850

Hvad ligger i nærheden?

  • Zdrojowy Park - 18 min. gang - 1.6 km
  • Swieradów-Zdrój Spahus - 4 min. kørsel - 2.1 km
  • Karkonosze National Park - 30 min. kørsel - 22.6 km
  • Krkonoše Nationalpark - 34 min. kørsel - 30.2 km
  • Harrachov Skisportssted - 40 min. kørsel - 35.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Świeradów-Zdrój Station – 19 min. gang, 1,6 km
  • Orłowice Station – 6 min. kørsel, 4,3 km
  • Mroczkowice Station – 8 min. kørsel, 6,1 km

Restauranter

  • ‪Piwniczka u Wioli - ‬4 min. kørsel
  • ‪Monteverde - ‬4 min. kørsel
  • ‪Świerkowa Karczma - ‬11 min. gang
  • ‪Kofeina - ‬4 min. kørsel
  • ‪Restauracja na Zajęcznik - ‬5 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit

  • Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit tilbyder et gratis vandland og en tagterrasse. Du kan få noget at spise i kaffebaren/caféen og besøge spaen for at lade dig forkæle med sportsmassage, kropsbehandlinger eller aromaterapi. Andre højdepunkter tæller 2 indendørs pools, en Lazy River og en bar/lounge.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 80 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 05.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen forud for din ankomst for at arrangere indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • I henhold til overnatningsstedets politik kan børn under 18 år ikke indkvarteres på overnatningsstedet uden en ledsagende forælder eller værge. Gæster skal fremvise bevis for forældreskab eller værgemål ved ankomst.

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Ét barn (i alderen 5 år eller derunder) kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Parkering på stedet (40 PLN pr. dag)
    • Der er parkering på stedet
    • Begrænset parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 10.30
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Bar i poolen
  • Kaffebar
  • Grill
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)
  • Gratis adgang til vandland
  • Børnepool
  • Lazy River
  • Legeplads

Oplevelser

  • Billard- eller poolbord
  • Vandre-/cykelruter
  • Skiløb

Forretningsfaciliteter

  • Døgnåbent forretningscenter
  • 2 mødelokaler

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Bagageopbevaring
  • Liggestole ved poolen
  • Skiopbevaring

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Tagterrasse
  • Have
  • Picnicområde
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • 2 indendørs pools
  • Gratis vandland
  • Spillerum
  • Spa med fuld service
  • Lazy River
  • Sauna
  • Massage-/behandlingsrum
  • Dampbad
  • Festsal
  • Bålplads

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Parkering til kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 32-tommers plasma-tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Varme

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Vugger/barnesenge (tillægsgebyr)
  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Separat stue

Frisk dig op

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon

Mere

  • Daglig rengøring

Interessante fakta

Spa

Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit har 4 behandlingsrum. Blandt behandlingerne er sportsmassage og kropsbehandlinger. Spaen er udstyret med sauna og dampbad. Der tilbydes et udvalg af behandlingsterapier, herunder aromaterapi. Spaen er åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: 6.50 PLN pr. person pr. nat.
  • Gallamiddag juleaften (24. december) pr. voksen: PLN 149.0
  • Gallamiddag nytårsaften (31. december) pr. voksen: PLN 247.0

Børn og ekstra senge

  • Vugger/barnesenge er til rådighed for 60 PLN pr. dag

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Parkering

  • Selvstændig parkering koster PLN 40 pr. dag

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Der er adgang til poolen fra kl. 10.00 til kl. 20.00
  • Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer foretages ved at kontakte overnatningsstedet inden ankomst via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.

Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.

Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker, røgalarm og sikkerhedsalarm på stedet.

Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.

Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard

Der er mulighed for betaling uden kontanter.

Overnatningsstedets registreringsnummer 6920000869

Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit Hotel

Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit Swieradow-Zdroj

Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit Hotel Swieradow-Zdroj

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit?

Ja, der er 2 indendørs pools og en børnepool. Gæster har adgang til poolen fra kl. 10.00 til kl. 20.00.

Er kæledyr tilladt på Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit?

Ja. Selvstændig parkering koster 40 PLN pr. dag. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 05.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for vinteraktiviteter i nærheden som skiløb. Forkæl dig selv med en behandling i spaen, og nyd en svømmetur i en af de 2 indendørs swimmingpools. Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit har også en Lazy River, et døgnåbent fitnesscenter og en sauna samt en spillehal, et picnicområde og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit?

Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit ligger kun 16 minutters gang fra Swieradów-Zdrój Spahus og 18 minutters gang fra Zdrojowy Park.