Nishiyama Onsen Keiunkan

4.0-stjernet overnatningssted
Ryokan i Hayakawa med 2 restauranter

Vælg datoer for at se priser

Nishiyama Onsen Keiunkan er en oplagt valgmulighed, når du besøger Hayakawa. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale.

Anmeldelser

9,6 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Onsen
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Ladestander til elbil

Primære faciliteter (11)

  • Daglig rengøring
  • 2 restauranter
  • Varme kilder
  • Gratis afhentningsservice fra togstationen
  • Gratis transport til togstationen
  • Terrasse
  • Aircondition
  • Pengeskab i receptionen
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Køleskab
  • Separat badekar og bruser
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Elevator
  • Fladskærms-tv
Den nuværende pris er 2.217 kr.
30. jul. - 31. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

ROH

  • Plads til 20 personer
  • Gratis Wi-Fi

Traditionelt værelse (Japanese SUKIYA Style, for 4 People)

10,0 ud af 10
Enestående
(14 anmeldelser)
  • Plads til 6 personer
  • 4 futoner (enkeltsenge)
  • Gratis Wi-Fi

Traditionelt værelse (Japanese Style, with Extra Space)

9,0 ud af 10
Fantastisk
(2 anmeldelser)
  • Flodudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 4 futoner (enkeltsenge)
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse (Japanese Style Room for 4 People)

9,6 ud af 10
Enestående
(18 anmeldelser)
  • Flodudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 4 futoner (enkeltsenge)
  • Gratis Wi-Fi

Standard Japanese-style Room 10 Tatami

  • Plads til 6 personer
  • Gratis Wi-Fi

Sukiya Japanese-Style Room 12 Tatami with Terrace

  • Plads til 6 personer
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Yujimashirasawa 83, Namikima, Hayakawa, Yamanashi, 409-2702

Sådan kommer du rundt

  • Kofu Station – 59 min. kørsel, 64,3 km
  • Nirasaki Station – 59 min. kørsel, 64,7 km
  • Shimpu Station – 63 min. kørsel, 68,5 km
  • Gratis transport fra togstationen til hotellet
  • Gratis transport fra hotellet til togstationen

Restauranter

  • ‪食堂 こんぼうす - ‬3 min. kørsel
  • ‪総合交流ターミナル つくたべかん - ‬45 min. kørsel
  • ‪古民家カフェ 鍵屋 - ‬3 min. kørsel
  • ‪みさき耕舎 - ‬50 min. kørsel
  • ‪薔薇とカレーとカタルシス - ‬44 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Nishiyama Onsen Keiunkan

  • Nishiyama Onsen Keiunkan er en oplagt valgmulighed, når du besøger Hayakawa. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 35 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 17.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted tilbyder transport fra togstationen. Gæster, som vil arrangere transport, skal kontakte overnatningsstedet 48 timer før ankomst via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen
    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 07.30 til kl. 21.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Kontakt overnatningsstedet via oplysningerne i din reservationsbekræftelse for at få flere oplysninger
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • Måltider til børn i alderen 3 år og derunder er ikke inkluderet i værelsesprisen for halvpension. Gæster kan medbringe deres egen mad til børn eller betale 7.020 JPY pr. barn pr. dag for halvpension på overnatningsstedet.
    • Gæster, der reserverer med halvpension, skal tjekke ind senest kl. 18.00 for at få aftensmad.
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Børn kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet
    • Ladestation til elbiler på stedet
DONE

Transport

    • Gratis transport til og fra togstationen fra kl. 13.30 til kl. 15.00*
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder
    • Alkohol er forbudt på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • 2 restauranter
  • Kaiseki-måltid

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Oplevelser

  • Varme kilder

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapvenlig transport til/fra togstationen
  • Håndtag i trappeopgange
  • Indgangsrampe
  • Oplyst rute til indgangen
  • Rute til indgangen uden trapper

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme
  • Hjemmesko

Få en god nats søvn

  • Aftenopredning

Frisk dig op

  • Separat badekar og bruser
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon

Mad og drikke

  • Køleskab

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Tatami-gulve (vævede måtter)

Interessante fakta

Spa

Offentlige bade/onsen-faciliteter inkluderer en indendørs mineralvarmekilde (onsen i japansk stil).Der er 6 varme kilder på stedet.

Gebyrer og politikker

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere adgang til det offentlige bad

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, JCB International
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Bemærk, at nogle overnatningssteder ikke tillader, at gæster med tatoveringer anvender de offentlige badefaciliteter på stedet.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Nishiyama Onsen Keiunkan Ryokan
Nishiyama Onsen Keiunkan Hayakawa
Nishiyama Onsen Keiunkan Ryokan Hayakawa

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Nishiyama Onsen Keiunkan gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Nishiyama Onsen Keiunkan har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Nishiyama Onsen Keiunkan?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Nishiyama Onsen Keiunkan?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der tilbydes ladestander til elbiler.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Nishiyama Onsen Keiunkan?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 17.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Nishiyama Onsen Keiunkan og i nærheden?

Rekreative muligheder på stedet hos Nishiyama Onsen Keiunkan omfatter varme kilder.

Er der restauranter på eller i nærheden af Nishiyama Onsen Keiunkan?

Ja, der er 2 restauranter på stedet.

Anmeldelser

Anmeldelser af Nishiyama Onsen Keiunkan

9,6

Enestående

9,6

Rengøring

7,0

Området

9,6

Service og personale

9,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Enestående

Very happy with this hotel.
Taylor, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

年齢層は高めでしたが、落ち着いてゆっくり過ごすにはとても良い温泉でした。
Makiko, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Historiskt hotel med toppenservice
Göran, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Amazing Onsen! The history, the natural spring-fed baths, the staff, the dining selections make for a once in a lifetime experience!
Scott, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Oui, parfait.
Laurent, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

This is the most incredible place I have ever stayed. It isn't a luxury spa as much as an over all experience. The scenery is absolutely beautiful, the hot springs are great, and the food is the best.
Brant, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

편안하게 하루간 힐링하고 갑니다. 노천탕은 최고입니다. 가이세키도 훌륭합니다. 직원분들은 매우 친절합니다.
Yeonggu, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

金さんという中居さんが最高でした。 有難うございます。
AYATOSHI, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

El lugar es hermoso y el personal simplemente maravilloso, tomen en cuenta que hay muy poco personal que habla un poco de inglés por lo que en caso de no hablar Japones recomiendo que lo hagan a través de la plataforma sin intentarlo por su cuenta pues no recibirán respuesta por parte del hotel en inglés hasta no estar en las instalaciones del mismo, ya una vez que estás ahí la atención es todo un apapacho como experiencia y sabiendo la historia del lugar es un inolvidable recuerdo hospedarse ahí.
Beatriz, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Amazing hospitality. Food was incredible, and the onsens were awesome.
Sekuini, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Outstanding stay at Nishiyama Onsen Keiunkan! The property was larger and more updated than I was expecting- including a choice of 6 different onsen baths to use (2 private and the other 4 alternating between men/women depending on the time of day). The staff were all without fault and absolutely lovely and despite my limited Japanese there we no issues communicating. Complimentary shuttle pick-up at Minobu Station for the 1hr drive to the property. High quality dinner and large Japanese breakfast provided in a private dining room. Overall, an exceptional stay and I feel very privileged to have the opportunity to stay at this 1300+ year old property.
Brandr, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

El mejor hotel que fui en mi vida y eso que fui a muchos, cuarto súper espacioso, muchas piletas de aguas termales para relajar y vistas increíbles desde el cuarto y el complejo en el medio de la montaña
Nicolas, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Wonderful stay
Olgali, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

行き届いたおもてなしがよかったです。
Takashi, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Such a unique experience, you truly unplug while you’re here.
Rosa, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Atmosphere, beauty, the service were top notch
Christine, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Thanks a lot for your kindness and hospitality.
MARIA, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

We loved our stay here. Historic, incredibly beautiful location. Staff really make every one feel so welcome. Personal greetings and incredible attention to every detail.
Joy, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

an authentic and unique Japan experience! We came two years ago and this time brought our Japanese-based son and daughter with us to stay for two wonderful days.
Cynthia, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Oldest hotel in the World
Fred, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

温泉、料理、清潔感に接客どれをとってもレベルが高い。 また泊まりに行きたいです。
ATSUSHI, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Should have stayed longer Food fabulous Staff exceptional Beautiful area Well looked after
Gillian, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

The best stay

By far the best stay in our 3 weeks in Japan. We were treated like celebrities. The dinner and breakfast are extraordinary. The onsen baths a dream. The location spectacular
Breakfast
Onsen
Path to onsen
View from window
Miguel, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

良い旅館だと思います。
Yoshihiko, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Eine sehr ruhige Unterkunft mit langer Historie, tollen Onsen, hervorragenden japanischen Speisen und sehr zuvorkommendem Personal.
Christoph, rejse på 1 nat