Hele lejligheden

Företagsbostäder Skarpskyttevägen

Overnatningsstedets klasse: 3
Lejlighed i Lund

Vælg datoer for at se priser

Företagsbostäder Skarpskyttevägen er en oplagt valgmulighed til et ophold i Lund. Fladskærms-tv'er og gratis Wi-Fi tilbydes i alle lejlighederne.

Anmeldelser

5,4 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Faciliteter til tøjvask
  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (4)

  • 10 lejligheder, røgfri
  • Rengøring én gang pr. ophold
  • Selvstændig parkering
  • Selvbetjeningsvaskeri

Føl dig hjemme (5)

  • Tv
  • Vaskerifaciliteter
  • Elevator
  • Begrænset rengøring
  • Selvstændig parkering (tillægsgebyr)
Den nuværende pris er 1.101 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 2 ud af 2 værelser

Basic-lejlighed

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Lejlighed

  • 2 soveværelser
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Skarpskyttevägen 5, Lund, 22642

Hvad ligger i nærheden?

  • Vattenhallen Science Center LTH - 3 min. kørsel - 1.6 km
  • Lunds Botaniska Trädgården - 3 min. kørsel - 1.9 km
  • Skissernas Museum - 4 min. kørsel - 2.3 km
  • Lunds Universitet - 4 min. kørsel - 2.2 km
  • Lunds Domkyrka - 5 min. kørsel - 2.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Malmö (MMX-Sturup) – 29 min. kørsel, 29,4 km
  • Kastrup Lufthavn (CPH) – 41 min. kørsel, 54,6 km
  • Lund Hovedbanegård – 26 min. gang, 2,1 km
  • Lund (XGC-Lund Station) – 26 min. gang, 2,2 km
  • Lund Station – 29 min. gang, 2,4 km
  • Universitetssjukhuset Station – 16 min. gang, 1,4 km
  • Lund Telefonplan Station – 28 min. gang, 2,3 km

Restauranter

  • ‪På Skissernas - ‬4 min. kørsel
  • ‪Rolles gatukök - ‬11 min. gang
  • ‪Lundabryggeriets ölkällare - ‬3 min. kørsel
  • ‪Sibylla - ‬11 min. gang
  • ‪Burger King - ‬2 min. gang

Om overnatningsstedet

Företagsbostäder Skarpskyttevägen

  • Företagsbostäder Skarpskyttevägen er en oplagt valgmulighed til et ophold i Lund. Fladskærms-tv'er og gratis Wi-Fi tilbydes i alle lejlighederne.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 10 lejligheder

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og oplysninger om nøgleboks inden for 24 timer inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
    • Kontakt overnatningsstedet via oplysningerne i din reservationsbekræftelse for at få flere oplysninger
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde)*
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Parkering på stedet (55 SEK pr. dag)

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet (55 SEK pr. dag)

Mad og drikke

  • Elkedel

Soveværelser

  • Sengelinned

Badeværelser

  • Bruser
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Vaskemuligheder

  • Vaskeri

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Servicedyr er fritaget fra gebyrer
  • Kæledyrsvenligt
  • 100 SEK pr. enhed pr. nat
  • Kun hunde er velkomne

Faciliteter til personer med handicap

  • Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 150
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • I begrænset omfang

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 10 værelser

Gebyrer og politikker

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på SEK 100 pr. enhed, pr. nat

Parkering

  • Selvstændig parkering koster SEK 55 pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Gæster, der rejser med et dyr, skal kontakte overnatningsstedet inden ankomst for at få bekræftet, at et kæledyrsvenligt værelse er tilgængeligt.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Studio Apartments Lund Apartment
Studio Apartments Apartment
Studio Apartments
Studio Apartments Lund
Företagsbostäder Skarpskyttevägen Lund
Företagsbostäder Skarpskyttevägen Apartment
Företagsbostäder Skarpskyttevägen Apartment Lund

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Företagsbostäder Skarpskyttevägen gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Företagsbostäder Skarpskyttevägen har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Företagsbostäder Skarpskyttevägen?

Ja, hunde er tilladt. Der opkræves et gebyr på 100 SEK pr. enhed pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Företagsbostäder Skarpskyttevägen?

Ja. Selvstændig parkering koster 55 SEK pr. dag.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Företagsbostäder Skarpskyttevägen?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 10.00.